ViHa

Představení autorů webu ŽivotNaCestách.cz: ViHa

Už poměrně dlouhou dobu se chystám na to, že vám – našim čtenářům – postupně představím tým všech autorů a lidí, co se nějak podílejí na tvorbě obsahu webu ŽivotNaCestách.cz anebo webu samotném, a tak jsem se rozhodl, že vytvořím takový malý seriál s názvem „Představení autorů webu ŽivotNaCestách.cz“, kde jednotlivé autory aspoň trošku vyzpovídám.

Jednak proto, abych vám je mohl představit, ale hlavně také proto, abych jim tímto mohl ještě jednou poděkovat za dosavadní skvělou práci, kterou pro web, a tím pádem i pro vás čtenáře, odvádějí. Pojďme si tedy představit vůbec prvního spoluautora, kamaráda a spolupracovníka, dnes kromě jiného také šéfredaktora webu ŽivotNaCestách.cz, který píše pod přezdívkou ViHa a díky jeho neskonalé skromnosti si přál, aby to tak i zůstalo. :-)

ViHa
ViHa

Ahoj, můžeš se čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz představit celým svým jménem a říct o sobě pár vět, prosím tě?
ViHa

Vím, že se to nesluší, ale kolik je ti prosím tě let? ;-)
33

Jak ses dozvěděl o webu ŽivotNaCestách.cz?
Přes Facebook. Zakladatel ŽNC – Kamil Pichler – je můj kamarád, takže v momentě, kdy začal sdílet články, které napsal v začátcích webu, nějak mě to trklo, na web jsem se podíval a zaujal mě.

Jsi jedním z autorů webu, kteří prozatím píší bez nároku na honorář a přesto píšeš rád, a tak mě napadá, co tě přimělo k psaní pro ŽivotNaCestách.cz?
V podstatě nadšení ze skvělého Kamilova nápadu. Mám řadu fotek z cest, pravda, většinou z Belgie, ale jelikož mám Belgii rád, rád o ní vyprávím, řekl jsem si, proč nenapsat něco o místech, která mám hodně rád. Proč se prostě nepodělit.

Co tě na psaní baví nejvíc?
To dělení se? :) Radost z toho, že mé informace mohou být někomu užitečné, že mohou někoho inspirovat k návštěvě místa, o kterém jsem právě napsal.

To, že rád cestuješ, je víceméně jasné už z tvých článků, ale co tě na cestování baví ze všeho nejvíc?
Poznávání, ochutnávání, procházení se a očumování a zase ochutnávání, co se týče Belgie, kam jezdím poměrně často, tak jde i o ochutnávání pivních lahůdek, na které jsem rypák :).

Co děláš nejradši, když zrovna nepíšeš a necestuješ?
Věnuju se synáčkovi, běhám někde s foťákem, zpracovávám nafocený materiál a po letech se zase vracím k produkci hudby (pokud to tak mohu nazvat).

Vzpomeneš si dnes ještě na svoji první větší cestu a kam to tenkrát bylo? Kolik ti v té době bylo let?
Jó, tak to jsem byl mrňavej, cesta byla vlakem z Břeclavi přes Bratislavu do Košic za babičkou. Inu nádherný, nádherný, dlouhá cesta vlakem, nádherné výhledy do slovenské krajiny, vlak vlnící se podél Liptovské Mary, potom panoráma Vysokých Tater a rychlý svistot kol vlaku při posledních kilometrech, kdy už strojvedoucí spěchal domů, takovej rychlej úsek mezi Kysakem a Košicemi. Jó, dětství, to byla nádhera.

Jaká je tvá profese a čím se v současné době ve skutečnosti živíš, případně čím by ses chtěl živit do budoucna?
To se těžko popisuje, někdo si myslí, že jsem „ajtík“, ale nejsem. Někdo by řekl, že jsem software support, ale to taky není přesný, řekněme, že se považuji za specializovaný support polygrafických programů a automatizačních software systémů, solution architekta pro automatizaci toku dat v předtiskové přípravě. Uf, a přitom stačilo napsat „ajtík“, ale to je úplně jiný obor.

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz?
Tak určitě, když už jste sem zavítali, tak to teda vitajte v kině! ;)

Díky moc za rozhovor!

Na závěr jen doplním, že ViHa se k autorům webu přidal 12.4. 2013 článkem https://www.zivotnacestach.cz/gent-belgie/ a všechny jeho ostatní články najdete na této adrese: https://www.zivotnacestach.cz/author/viha/

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

5 komentářů u „Představení autorů webu ŽivotNaCestách.cz: ViHa“

  1. Zdravím, profese je to jako každá jiná, respektive každá má svá specifika. Do Belgie jezdím pracovně, takže primárně tam řeším pracovní záležitosti, když ale zbývá čas, třeba k večeru, tak jej samozřejmě využívám k poznávání nebo focení. ;)

  2. jj, všichni máme někde v nitru trochu toho vandráka, pak už je jedno jestli je to o té míhající se bílé čáře podél silnice, nebo o praskání pod pohorkami, já osobně mám nejradši vlaky, tu a tam ti i někdo zamává… :-)

Komentáře