Tip: Jak se dostat na letiště autem, nezaplatit majlant a nepřijít o něj

Nejsem z Prahy, letím na dlouho pryč a řeším dopravu na letiště Ruzyně. Neustále se opakující situace a vlastně taková malá noční můra, jak se dostat tam a zase zpátky domů. Vlakem a MHD je to levné, ale táhnout zavazadla je nepohodlné a trvá to strašně dlouho. Nebo mě někdo hodí? Případně co s autem, když se k místu odletu dopravím právě jím? Na tohle dilema jsem našla rozumné řešení!Tuto situaci jsem přesně řešila, když jsem letěla na měsíc do Thajska. Měla jsem s sebou zavazadla nacpaná k prasknutí, jak jen to může v letadle projít. Představa, že bych jela z Vysočiny do Prahy vlakem, potom se v Praze dovlekla na metro, hlídala kufr pozdě večer před nenechavci a nakonec bych na letišti padla vyčerpáním, se mi nelíbila.

Na druhou stranu jsem měla obavy z toho, že když pojedu autem a nechám ho zaparkované někde v Praze, nenajdu ho v pořádku. Dalším strašákem pro mě byla cena parkování na letišti. Co jsem zjišťovala, vycházelo by mě to na měsíc skoro na 2 000 Kč. A to bych měla dát jenom za to, že někde postavím auto? Tak jsem začala hledat další možnosti.

A našla jsem super parkoviště kousek od letiště!

Nakonec jsem přece jenom vyrazila svým autem – pěkně na čas, v klidu a v pohodě. Našla jsem totiž parkování u letiště v Buštěhradě, tedy asi 10 minut od terminálu. Tohle parkoviště funguje tak, že na něm necháte za určitou sumu auto, minibusem vás řidič přímo odtud odveze k terminálu letiště a jakmile se vrátíte, zavoláte mu, on pro vás znovu přijede a vysadí vás na parkovišti u vašeho auta. Tedy alespoň takhle jednoduše to prezentují na webu.

43

A jaká byla praktická zkušenost?

  • Vše fungovalo přesně, jak je psáno výše. Neměla jsem problémy s provozem, protože jsem nezajížděla do centra. K terminálu odvezli prakticky hned po zaparkování.
  • Stejně tak mě řidič během deseti minut vyzvedl, jakmile jsem se vrátila a zavolala mu, že potřebuju odvézt k autu. Nemusela jsem tedy cestu tam ani zpátky shánět taxi nebo cokoli jiného.
  • Za celé měsíční stání jsem zaplatila 590 Kč – je jedno, jestli tady parkujete den, týden nebo měsíc. Vyplatí se tedy spíše pro delší stání. Ceník parkovného najdete zde.
  • Auto bylo po celou dobu hlídané a ještě bylo automaticky pojištěné proti poškození, vandalismu, krádeži a živelné pohromě – to mě uklidnilo ve všech směrech.
  • Nemusela jsem hledat místo k zaparkování, protože jsem si ho zarezervovala online předem.
  • Docela mě zaujalo, že si člověk může objednat i nějakou nadstandardní službu, třeba mytí auta nebo čištění interiéru – jen si představte, že se vrátíte utrmácení z cest a přivítá vás krásné a voňavé auto. Nevyužila jsem to, o auto se starám sama, ale může to být příjemné.

Když to shrnu, tak je to dobrá služba pro všechny, kteří chtějí odcestovat a přicestovat v klidu. Tohle parkoviště navíc funguje non-stop po celý rok, takže ho můžete využít, ať už letíte pryč v létě nebo uprostřed zimy.

Šťastnou cestu!

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a náš web sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře