Skvělý kemp za dobrou cenu – Camping Legjenda, Skadar, Albánie

Camping Legjenda má skvělou polohu na to, abyste v něm započali nebo naopak zakončili svoje albánské cestování. Najdete ho ve městě Skadar, kousek od hranic s Černou Horou.

Camping Legjenda
Camping Legjenda

Ubytování

A co vše zde na vás vlastně čeká? Přívětivý kemp mezi jabloněmi s krásným romanticky nasvíceným bazénem uprostřed, čisté sprchy a wc, teplá voda. Uvařit si můžete v zastřešené kuchyňce plynovými vařiči, všude je dostatek posezení, ohniště a gril. Také wifi funguje, i když ne úplně všude, jako bonus máte celou dobu krásný výhled na hrad. K tomu všemu vás přivítají milé slečny na recepci.

Na albánské poměry je kemp opravdu nadprůměrně dobře zařízený a čistý. Cena je i přesto podobná, jako později platíme všude jinde v Albánii:

  • 6 EUR/osoba
  • 2 EUR/auto
  • 1 EUR/stan

Každopádně se můžete o aktuálních cenách přesvědčit v ceníku.

Rozafa castle
Rozafa Castle, jak jej vidíte přímo ze spacáku ;-)

Restaurace Legjenda

Rozhodně si nenechte ujít možnost najíst se v místní restauraci Legjenda. I zde se setkáte s příjemnou a poměrně rychlou obsluhou. „Náš“ číšník má velkou radost z informace, že pocházíme z České republiky. Tvrdí, že jeho učitel na místní škole Dona Bosca byl také Čech, takže teď jsme něco jako jeho rodina.

Na jeho doporučení si objednáváme talíř různých druhů masa z grilu, zeleninový salát a jejich místní chleba se sýrem, slunečnicovými semínky a rajčaty. Masa jsme dostali tolik, že se to nedalo ve dvou sníst, takže máme zajištěnou ještě i večeři. Pro představu za toto všechno + pití + kávičku platíme celkem 18 EUR.

Legjenda restaurant
V restauraci Legjenda si skutečně pochutnáte.

Procházka na hrad

Přímo nad kempem se na kopci tyčí hrad Rozafa Castle. Pěšky se k němu dostanete pohodovým tempem za cca 30 minut, cesta není moc náročná, dá se zvládnout i v žabkách. Za vstup zaplatíte 2 EUR/osoba (nebo 3 EUR/2 lidi).

Odměnou vám potom bude krásný výhled na všechny strany, kochat se můžete z prosklené části místní hradní kavárny se sice ne příliš ochotnou obsluhou, ale zato výbornou kávičkou (jak je už v Albánii zvykem).

Hrad Albane
Některé části hradu jsou stále dobře zachovalé.

Tip na závěr: Albánskou měnou je 1 lek, ale snad úplně všude se dá platit i eurem. Takže si nemusíte dělat starosti s rozměňováním peněz. Všude vám budou počítat stejný férový kurz. Je jen třeba počítat s tím, že vám prodavač vrátí leky.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře