Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada

Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada

Letní sezóna před pár dny odstartovala předáním vysvědčení a my jsme vyrazili na menší víkendový výlet, abychom pro vás hned na samotném začátku „zkontrolovali“ připravenost jedné z oblíbených letních destinací a rozšířili tak náš pomyslný seznam s tipy na krásná a zajímavá místa, která skýtá Jižní Morava.

Tentokrát se cílem našeho výletu stala Vranovská přehrada, správným názvem vodní nádrž Vranov, kam jezdí každoročně za koupáním, odpočinkem, zábavou, vodními a jinými sporty skutečně tisíce lidí. Osobně na toto místo jezdím s kamarády také již opravdu hezkou řádku let, přesto se sem vždy znovu rád vracím. Konkrétně mám na mysli Camping Vranovská pláž, abych to blíže upřesnil.

O to víc nás teď ale zajímalo, jak to tady může vypadat den před vysvědčením (ČT 26.6.) a následně právě v „den D“, kdy se ve školách vysvědčení rozdalo a spousta lidí už v tento den vyrazí někam na dovolenou, a současně jsme chtěli vyzkoušet pro nás všechny poměrně novou věc – výlet na toto místo s o něco málo starším jak ročním dítětem.

Čtvrtek – příjezd Petra a Ivety s Filípkem

V kempu je všude ještě klid a mír. Čipový systém pro otevírání závory a turniketů pro pěší ještě nefunguje, ale na recepci jsou na to personálem hned upozorněni a tak to vlastně ani ničemu nevadí. V kempu je prázdno a pozvolna teprve začínají přípravy na sezónu.

V noci ze ČT na PÁ je prý ještě neuvěřitelná zima a dětský teploměr, který má jako své minimum 7 stupňů, jde pomalu dolů a hlásí error, protože nižší hodnotu zobrazit neumí.

Pátek odpoledne – můj příjezd

Před recepcí přede mnou stojí dvě auta, ovšem všechna tři okénka recepce jsou otevřená a funkční, takže jdu rovnou na řadu a přicházím k milé recepční, která již na první pohled nezapře své asijské kořeny, a během pár minut vyřizuje s úsměvem na tváři (v ČR celkem nevídaná věc, ale sezóna teprve začíná, tak snad jim to vydrží… každopádně budu držet palce, aby ano!) povolení k vjezdu, samolepku na stan, dostávám proti záloze 100 Kč čipové hodinky, platím 524 Kč za kemp, parkovné osobního auta a malý stan do 3 osob a vjíždím do areálu kempu.

Podotýkám, že už si otevírám čipovými hodinkami, takže systém je v pátek již funkční – minimálně alespoň pro vjezd vozidel do areálu.

Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada
Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada

Ceny ubytování v campingu

  • Dospělý – 90 Kč / noc
  • Parkovné osobního auta – 80 Kč / noc
  • Malý stan do 3 osob – 80 Kč / noc

Zázemí v kempu

Hned po příjezdu do kempu minete po levé ruce letní terasu, kde se dá v kempu posnídat, vedle ní je pak hned obchod Potraviny Karlička, kde je možné si doplnit různé zásoby. O kousek dál je stánek se zeleninou a ovocem.

Toalety a sprchy

Po vaší pravé ruce jsou jednotlivé plochy A, B, C pro stany. O kus dál za těmito místy najdete velmi dobře udržované a stále čisté toalety, sprchy, kuchyňky a za budovou se sociálním zařízením také místa s ohništi pro táboráky, opékání či grilování.

Sprchy a WC - Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada
Sprchy a WC – Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada

Toalety

Na toaletách je standardně všude samozřejmostí toaletní papír, což je v ČR ještě stále docela věc nevídaná, řekl bych. Za to patří provozovateli opravdu velké plus! Naopak je ale velká škoda, že na toaletách chybí nějaké dávkovače s tekutým mýdlem nebo pěnou, které už dnes nejsou také až takovým výdajem a zásadně by to jistě přispělo jak ke komfortu návštěvníků, tak ke značnému zvýšení hygieny v celém kempu.

Ostatně jsem byl svědkem rozhovoru, kdy se asi 5 lidí bavilo, že dnes už ty střevní potíže, které měli včera oni, mají dnes už taky a budou kvůli tomu možná muset přerušit dovolenou a odjet. Tím nechci říct, že za to může špatná hygiena apod., to vůbec ne, vše je tady opravdu ukázkově čisté, ale jistě by možnost umýt si ruce mýdlem, aniž by pro něj musel člověk pokaždé běžet zpátky do auta, uvítalo více lidí, obzvláště pokud někde tyto dvě rodiny např. chytli střevní chřipku apod.

Sprchy

Sprchy fungují na dvacetikorunovou minci, takže je dobré mít pár drobných s sebou. Za tuto částku teče voda ve sprše tuším nepřetržitě 2 minuty, s přerušením 5 minut, ale nejsem si tím časem úplně jist. Každopádně jde sprcha ve sprše tlačítkem pozastavit a tak tu dobu o něco protáhnout, i když vodu ale necháte po celou dobu téct, bohatě stačí na osprchování až až… Sprchy se ale zavírají ve 22:00 a pak máte smůlu, takže pozor na to a jděte se osprchovat včas, pokud nemáte v plánu jít spát „na kovboje“.

Restaurace a bary

Coctail Bar, Vranovská přehrada
Coctail Bar, Vranovská přehrada

V areálu kempu je hned několik stánků s jídlem, restaurací, bufetů a barů. Je zde dokonce poměrně hodně kvalitní restaurace (Gaudeo) i pro náročnější návštěvníky, kterou by člověk v autokempu jen tak nečekal.

Dá se zde dokonce narazit i na skvělý Coctail Bar (na fotce nahoře), o kterém bych se rád ještě rozepsal v samostatném článku, aby zde byl jako samostatný tip, protože jsme se všichni shodli na tom, že si to opravdu zaslouží.

Noční klid

Vranovská přehrada byla odjakživa velmi svobodným místem, kam se jezdívalo pařit až do brzkých ranních či dopoledních hodin. Dnes je situace trošku jiná a nemyslím si, že by to bylo špatně, protože teď se tady už dokonce dá po dlouhých letech občas i trošku vyspat. :-)

Hlídací služba nekompromisně dohlíží na dodržování nočního klidu, který je zde stanoven tak, že do půlnoci jsou zde otevřeny stánky, hospůdky a bary, po půlnoci musí být vše zavřeno, aby měli lidé v kempu také trošku klidu a mohli se vyspat, což není vůbec od věci. Když chce člověk pařit do rána, stačí přeběhnout přes nádherný most směrem k hrázi přehrady a tady může vesele pokračovat až do rána.

A to je podle mě fér! ;-)

Útočiště pro rodiny s dětmi

Jestliže cestujete s vašimi ratolestmi, tak jistě oceníte místo, které se jmenuje chatová osada Sobotín, jež je ohraničena dřeveným plotem, který vám umožní na chvíli z dětí spustit zrak a nestřežit bedlivě vaše malé nezbedy na každém jejich kroku.

Je zde také ohniště a místo pro posezení venku mezi chatkami. U vstupu do osady je malé pískoviště i s veškerým důležitým vybavením.

Paní správcová je úžasná, ochotná a příjemná paní, která velmi ráda vždy pomůže a poradí. Bylo vidět, že má opravdu ráda kontakt s lidmi a evidentně také děti, za což jí patří náš velký dík.

Jediné mínus, které by se dalo této osadě vytknout, je, že přímo naproti vstupu do této osady, která je přímo vyhrazena rodinám s dětmi, což je skvělá myšlenka, stojí bohužel stánek s občerstvením a zahrádkou.

Což o to, stánek je to vskutku hezký a jistě s příjemným venkovním posezením a příjemnou obsluhou, ale nic naplat, když je otevřený doslova pár metrů od chatek, kde bydlí rodiny s malými dětmi, až do půlnoci. Být aspoň o 5 nebo ideálně 10 metrů vedle, zdaleka by podle mě tolik nevadil a nebyl slyšet tolik jako teď, ale chápu, že to není jednoduché vyřešit ke spokojenosti všech a že tam ten stánek možná stál ještě dřív, než se z této osady stalo útočiště pro rodiny s dětmi.

Jen o pár metrů dál stojí již výše zmíněný koktejlový bar, ke kterému si stoupne jen pár lidí a navíc má zahrádku zavětrovanou párty stanem, tím pádem i znatelně odhlučněnou, a přestože je jen kousek vedle, tento bar slyšet vůbec nebylo.

Sport a další možnosti zábavy

V areálu dále také najdete tobogán s brouzdalištěm, průlezky, půjčovnu loděk a šlapadel, letní kino, lanový park, několik víceúčelových hřišť na volejbal, nohejbal nebo tenis, venkovní betonové stoly na stolní tenis a spoustu dalších věcí.

Víceúčelová hřiště - Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada
Víceúčelová hřiště – Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada

Zatravněná pláž nabízí opravdu nekonečný prostor, kam si dát deku nebo ručník, který si můžete rozložit buď na slunci anebo ve stínu spousty stromů, které v horkých dnech nabízejí spásu a ochranu před sluncem. Nesmíte ovšem usnout na slunci přes pravé poledne tak, jako se to podařilo nám, protože v tomto případě vám stromy se stínem o pár metrů vedle stejně moc nepomohou. :-)

Vranovská přehrada zkrátka nabízí i přes svoji sladkou vodu díky Campingu Vranovská pláž opravdu moře… minimálně alespoň moře sportovního a jiného vyžití, zábavy a relaxace!

Pokud se vám článek líbil, nejlépe nás odměníte příspěvkem na provoz webu anebo pronájmem reklamních ploch či jinou formou reklamy na našich stránkách. Velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

2 komentáře u „Camping Vranovská pláž, Vranovská přehrada“

  1. Na Vranově je to velmi pěkné. Jezdíme sem pravidelně každé léto akorát máme už dopředu zamluvenou jednu a tu samou chatku :). Letos se tam chystám slavit narozeniny, tak doufám, že vyjde počasí jako každý rok :).

    1. To přece vůbec ničemu nevadí – stejně se do té chatky člověk chodí jen vyspat a někdy nepřijde dost možná vůbec… :-) Tak ať Vám vyjde počasí a vše nej k narozeninám od Života na cestách už s předstihem! ;-)

Komentáře