LOWCOST TRAVEL – skvělý způsob, jak procestovat severní Itálii za pár korun

Poznáváte rádi nová místa? Jste milovníky výborné gastronomie? Cestujte! Severní Itálie je totiž pro vás jak dělaná. Tato oblast nabízí nespočet míst, která stojí za to navštívit.

Tak jako mnozí z vás tak i já jsem po maturitě dostala chuť vycestovat. Pamatuji si, jak jsem napsala svému příteli: „Pojedeme do Itálie.“ Aniž bych se ho vůbec zeptala, prostě jsem mu to oznámila a on na to: „Tak jo.“ Myslím si, že taková rozhodnutí, která uděláte jen tak nebo, jak se říká, z minuty na minutu, ze sekundy na sekundu, jsou nejlepší. Avšak rozhodující pro mě bylo, kde vezmu vlastně peníze na moje vysněné cestování?

Jasně, každý si dokáže najít nějakou brigádu a vydělat si pár „kaček“. Mně těch pár kaček vždycky vystačí na letenku a možná i na ubytování. A co dál? Můžete si jednoduše stoupnout na ulici a zpívat, nebo pokud umíte na nějaký nástroj, tak hrát právě na něj. V Česku je to těžší, ale v zahraničí jsou pouliční umělci velmi oblíbení. Ale tato myšlenka by mě vůbec nenapadla nebýt jednoho mého kamaráda, se kterým jsem se seznámila právě na cestách. Jednoho dne si zabalil věci, koupil letenku a odjel do Anglie. V obchůdku „vše za 1 libru“ si nakoupil hrnce, na které potom na ulici hrál.

Letenky

Pokud se rozhodnete cestovat lowcostově a pouze s batůžkem, který si vezmete s sebou jako příruční zavazadlo, doporučuju letenky hledat u nízkonákladových společností. Letenka vás vyjde opravdu na minimum, tedy pokud se nerozhodnete s sebou tahat velké zavazadlo na odbavení. Do severní Itálie doporučuju společnost Wizz Air, která létá do Bergama.
Rozhodně si ale dávejte pozor na rozměry, protože třeba u Wizz Air je to někdy docela dost drsné. Pokud zavazadlo neodpovídá rozměrům, a někdy stačí opravdu jen kousek přesáhnutí, tak se vaše lowcost cestování může docela prodražit.

Rozměry zavazadel u Wizz Air

  • Malé příruční zavazadlo: 42 x 32 x 25 cm
  • Velké příruční zavazadlo: 56 x 45 x 25 cm
  • Odbavené zavazadlo: 149 x 119 x 171 cm, max. 32 kg

Ubytování

V dnešní době hodně letí ubytování přes AIRBNB. Je to portál, kde lidé pronajímají pokoj, byt nebo celý dům. Já zatím s tímto typem ubytování zkušenost nemám, ale určitě se na to chystám. Nejste zavřeni v nějakém předraženém hotelu a můžete poznat spoustu nových lidí, udělat si přátele, poznat zvyklosti a tradice dané země.

Když jsem měla jet do Itálie, nemohla jsem sehnat žádné levné ubytování, protože bylo období prázdnin a všechno bylo vyprodané. Denně jsem projížděla všechny weby, které nabízely ubytování. Nakonec se na mě usmálo štěstí a já našla perfektní ubytování v tzv. B&B hotelu (bed and breakfast) na booking.com. Takže nejdůležitější na tom všem je umět hledat a hlavně neustále, protože ceny se mění každý den, a to platí i pro letenky.

Kam cestovat do Itálie
LOWCOST TRAVEL – skvělý způsob, jak procestovat severní Itálii za pár korun – tipy

Bergamo

Pokud poletíte z nějakou nízkonákladovkou, nepoletíte přímo do Milána, ale do Bergama. Bergamo je malebné italské městečko jenom pár kilometrů od Milána. Zde určitě doporučuju projít si krásné město, úzké uličky a také nechat se vyvézt lanovkou ke Castello di San Vigilio. Je tam nádherný výhled na celé Bergamo a ještě lepší, když se setmí. Poté si můžete dát výbornou večeři v nějaké z místních restaurací. Takže určitě nezapomenout na toto kouzelné místo.

Miláno

Do Milána se dostanete z Bergama vlakem, je to pouze hodinka cesty. Jízdenku zakoupíte v automatech na nádraží a jednosměrná stojí okolo 3 € na osobu. Pokud budete mít se zakoupením problém, jakože i já měla, zachovejte klidnou hlavu, můžete se zeptat a někdo vám určitě poradí. Zakoupenou jízdenku nikdy nezapomeňte označit ještě před tím, než nastoupíte do vlaku. Průvodčí sice moc nekontrolují, ale pokud by vás chytli, budete platit pěkně vysokou pokutu.

Na co nezapomenout v Miláně:

  • Porta Garibaldi
  • Castello Sforzesco
  • Duomo di Milano
  • Galerie Viktora Emanuela II.
  • Otočit se na býčích koulích
LOWCOST TRAVEL – skvělý způsob, jak procestovat severní Itálii za pár korun – Galerie

Lago di Garda

Lago di Garda neboli Gardské jezero je největší italské jezero. Je obklopené řadou vysokých hor. Já jsem zakotvila na jihu v obci Peschiera del Garda. Z Bergama sem pravidelně jezdí FlixBus, který vás dopraví na hlavní nádraží, které se nachází jen kousek od pláže.

U jezera se nachází několik malých přístavů, kde si můžete vypůjčit loďku nebo šlapadlo. Cena vypůjčení šlapadla na 1 hodinu se pohybuje od 10 €. Dobré je projít si všechny nabídky, protože je docela dost možné, že si vypůjčíte šlapadlo na dvě hodiny za 18 € a další den se jen tak půjdete projít na druhý břeh, kde budou nabízet to stejné šlapadlo o hodně levněji. Že, Veru?
Okolo jezera nechybí ani stánky se suvenýry a místními surovinami. Atmosféra kolem jezera velmi připomíná nějaké přímořské letovisko, jenom ta voda je sladká.

LOWCOST TRAVEL – skvělý způsob, jak procestovat severní Itálii za pár korun – pláž

Verona

Až vás přestane bavit slunit se na pláži, můžete si udělat výlet do nedaleké Verony, jen necelých 20 minut vlakem od Peschiery. Snad každý zná drama od Williama Shakespeare o nešťastné lásce Romea a Julie, kteří pocházeli z nepřátelských rodů. Takže pokud zavítáte do tohoto města, Juliin balkón je nutností.

Pokud se rozhodnete cestovat, doporučuji knížku Cestování nejlepší životní investice od Lukáše Kerharta. Doslova mě uchvátila a dodala mi inspiraci.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

1 komentář u „LOWCOST TRAVEL – skvělý způsob, jak procestovat severní Itálii za pár korun“

Komentáře