Riva del Garda

Jezero Lago di Garda a jeho okolí

Jestliže Itálie je Mekkou cyklistiky, tak okolí Lago di Garda si nárokuje titul Mekka MTB. Nádherná stoupání po starých vojenských stezkách, končících vysoko nad tisícem metrů nadmořské výšky, trumfují jen ještě nádhernější sjezdy s pohledy na lesknoucí se hladinu jezera.

[wpgmappity id=“53″]

Asi nejznámější je sjezd z Passo Tremalzo. Tato gardská klasika má zhruba 25 kilometrů a klesnete až o 1 600 metrů níž. Na své si přijdou jak rekreační cyklisté, tak zarytí drtiči výškových metrů. Nedoporučuji vydávat se do terénu na jiném kole než MTB. Pokud to vydrží rám, nemusí to zvládnout pneu. Mých devět defektů během jednoho dne budiž varováním pro ostatní. Koho neláká pokořování horských velikánů, může se vydat cyklostezkou podél řeky Sarca, kde je převýšení minimální.

Sjezd z Passo Tremalzo, Nejklasičtější bikerský sjezd na Gardě.
Sjezd z Passo Tremalzo, nejklasičtější bikerský sjezd na Gardě.

Nejen pro cyklisty je zdejší kraj zajímavý. Okolní skály jsou protkány stovkami ferat a jištěných cest pro horolezce. Nadšenci vysokohorské turistiky zde naleznou spousty cest pro své výlety po okolí. Díky stálému vanutí teplých větrů na zdejším jezeře jsou ty nejlepší podmínky pro surfování a jachtaření.

Totéž už ale neplatí pro koupání. Voda je dost chladná. Snad jen tropické klima vás může postavit před volbu mezi koupáním v průzračném jezeře a návštěvou některého z místních koupališť. Řeka Sarca, přítok Gardského jezera, na tom s teplotou není o moc lépe. Obecně platí, že severní část je studenější než jižní polovina jezera.

Jedna z vojenských cest, která Vás dovede na další jezero Lago di Ledro
Jedna z vojenských cest, která vás dovede na další jezero Lago di Ledro

Kromě spousty pizzerií a kaváren se v okolí nachází i řada horských pevností a muzeí, které vám dají nahlédnout do historie zdejšího místa – např. Vojenské historické muzeum Rovereto. Přímo nad Riva del Garda se nachází pevnost Bastione a Sainť Alessandro. Kousek od jezera je hrad Rocca, obehnaný vodním příkopem. V sousedním městě Arco nejdete pomník zabitých československých legionářů, nalézající se na stejnojmenné ulici.

Pohled na Lago di Garda z pevnosti Sanť Alessandro
Pohled na Lago di Garda z pevnosti Sanť Alessandro

Doporučení na závěr: Rozhodně si nenechte ujít výlety v okolí města Riva del Garda!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře