Rotorua - Crash Palace

Rotorua, Nový Zéland

Město Rotorua, jak se říká, je místem, které ucítíte ještě daleko dříve, než jej spatříte. Když jsem si to před mojí cestou na Nový Zéland tenkrát někde četl, moc jsem to rčení nechápal. Ale pochopil jsem jej velice rychle po mém příjezdu. Ano, Rotorua smrdí. A fest! :-)

Rotorua

Proč Rotorua smrdí?

Přesto je to ale opravdu moc krásné a pohodové město, které stojí za to navštívit a vidět. A to hned z několika důvodů! Díky svému umístění v geotermální oblasti je totiž Rotorua městem termálních sirných pramenů. A všudypřítomný unikající sirovodík smrdí skutečně tak, jako nás učili v chemii – jako shnilé vejce. Po nějaké době si ale člověk na ten zápach zvykne a už jej v podstatě přestane vnímat.

Rotorua

Rotorua – nejrozsáhlejší termální oblast na světě

Jde o jednu z nejrozsáhlejších a nejlépe dostupných oblastí s termálními prameny na světě. Gejzíry stříkající až do výše 20 metrů, spousta jezírek s minerální vodou, bahnitá pole s bublajícím bahnem a krápníkové útvary všude kolem dávají jasně najevo svůj původ. Téměř každý hotel v Rotorua má své vlastní termální lázně.

Co v Rotorua navštívit

Když už tady budete, určitě si nenechejte ujít relaxační návštěvu ve zdejších Polynesian Spa. Vaší pozornosti nesmí za žádnou cenu uniknout ani nedaleký geotermální park Wai-O-Tapu!

Rotorua - Polynesian Spa
Rotorua – Polynesian Spa

Pokud chcete navštívit na Novém Zélandu co nejvíc celosvětově známých zajímavostí, pak je vaše cesta do města Rotorua rozhodně nezbytná a jasným cílem jedné z mnoha cest, na které se musíte vydat. Litovat určitě nebudete.

Pár zajímavostí na závěr

Zajímavostí je, že hnízdící ptáci  tu nejsou nuceni sedět vůbec na vejcích, protože jim je zahřívá teplo, která vychází ze země. To je jistě život, který jim může spousta ptáků jen závidět! :-) Druhou takovou místní zajímavostí je, že hroby na hřbitovech v Ohinemutu a Whakarewarewa jsou budovány nad zemí, protože při kopání je velice pravděpodobné, že narazí na nějaký horký pramen. Inu, i místním hrobníkům může jistě spousta … kolegů jen závidět!

Rotorua

 Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře