Wai-O-Tapu, geotermální přírodní park, Rotorua, Nový Zéland

Wai-O-Tapu – geotermální park, Rotorua, Nový Zéland

Přírodní park Wai-O-Tapu je geotermální území v oblasti města Rotorua na Novém Zélandu, které se rozkládá přibližně na území 18 km2, ale z jeho rozlohy je návštěvníkům zpřístupněn jen opravdu malý zlomek z celého území. Přesněji se nachází přibližně v 1/3 cesty z města Rotorua do města Taupo.

[wpgmappity id=“35″]

 

Pár praktických rad

Jelikož se jedná o sopečnou oblast plnou různých činných termálních pramenů, bublajích tůněk, gejzírů a stříkajícího bahna, připravte se na to, že to tady bude místy silně zapáchat sírou a že tady bude taky pěkné vedro. Obzvláště v letních horkých dnech si s sebou při návštěvě parku Wai-O-Tapu vezměte určitě dostatek vody, ať si návštěvu můžete náležitě užít a nestane se z toho spíše trápení. Kloubouček nebo kšiltovka a sluneční brýle se vám budou hodit určitě stejně tak jako fotoaparát, který by bylo hřích nechat doma nebo v autě, protože tato oblast hraje opravdu všemi barvami. Některé fotky mi místy velice připomínají národní park Yellowstone v USA.

Champagne Pool a Devil’s Bath

Geotermální činnost zde díky různým kombinacím minerálů vytvořila opravdu neuvěřitelně barevné kombinace, které se hned tak někde nevidí. Velmi známým je např. Champagne Pool, ze kterého permanetně stoupá pára a voda bublá, jako by se vařila. Pokud si chcete udělat opravdu krásnou fotku, doporučuju vzít do hrsti ze země trošku písku a opatrně ji hodit do jezírka, ale pšššt!

Wai-O-Tapu - The Champagne Pool
Wai-O-Tapu – The Champagne Pool

Kromě Champagne Pool už mi navždy v hlavě zůstane i křiklavě zelená barva jezírka Devil’s Bath a spousta dalších krásných míst. Taková podívaná, jako tady we Wai-O-Tapu a vůbec celkově na Novém Zélandu, se člověku hned tak někde jinde nepoštěstí.

Wai-O-Tapu - Devil's Bath
Wai-O-Tapu – Devil’s Bath

Gejzír Lady Knox

Pokud chcete na vlastní oči vidět v akci gejzír Lady Knox, doporučuji být na místě před 10. hodinou ráno. Každý den v 10:15 totiž gejzír pro návštěvníky uměle přívádějí k činnosti přisypáváním mýdlových bublin přímo do hrdla gejzíru.

Wai-O-Tapu - Gejzír Lady Knox
Wai-O-Tapu – Gejzír Lady Knox

Je to už sice taky spíš tak trošku turistická show, ale co dnes koneckonců není. Každopádně bych se na gejzír zašel určitě taky mrknout, pokud už jste nebyli v některé z termálních oblastí např. v Bolívii, kde tryskají 3x větší gejzíry v ještě opravdu volné nedotčené přírodě.

Užitečné informace

Dospělí zaplatí za osobu 32,50 NZD, děti od 5 do 15 let 11 NZD a rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti) vás vyjde na 80 NZD. Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Plán parku

waiotapu-map

Oficiální stránky parku Wai-O-Tapu najdete zde.

Fotogalerie k článku:

This slideshow requires JavaScript.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Wai-O-Tapu – geotermální park, Rotorua, Nový Zéland“

Komentáře