Auckland, Nový Zéland

Auckland, Nový Zéland

Auckland je samostatná kapitola, o které by se dalo psát nejspíš několik týdnů. A možná že to i časem zkusím a vyjmenuju těch věcí postupně mnohem víc, pokud mi někdo pomůže.

Teď bych ale začal tím, že zmíním město Auckland jako takové. Jako takovou první vlaštovku. V Aucklandu je totiž opravdu velká spousta míst, která stojí za to vidět a hlavně taky zažít!

Když se řekne Auckland, mně osobně se vybaví televizní věž Sky Tower, přístav plný snad tisíců jachet veškerých možných velikostí, nepřeberné množství krásných, čistých a zelených parků, lidé odpočívající v oblecích na trávě s novinami, partičky lidí hrajících fotbal nebo kriket, podmořské akvárium Kelly Tarlton’s Sea Life Aquarium a opravdu hromada dalších skvělých míst a zážitků.

Pohled na Auckland z lodi
Pohled na Auckland z lodi

V Aucklandu jsem strávil spoustu času a cítil se tady opravdu jako doma. Dokonce bych řekl, že ve hodně ohledech ještě i o dost líp. Ale samozřejmě to bylo spojené taky se studentským, relativně bezstarostným životem, spoustou volna, cestováním atd.

DSC_0270

Pokud budete vyrážet na Nový Zéland, určitě bych doporučoval strávit v Aucklandu alespoň několik dní a nasát a zažít jeho atmosféru. Nezastavujte se tady rozhodně jen kvůli koupi nebo prodeji auta, i když i to je jistě nezapomenutelný zážitek. Takové burzy aut, jaké jsem viděl v Aucklandu, se tady u nás jen tak brzy nejspíš nerozjedou. A bůh ví, jestli vůbec někdy. O Turners Auction ani nemluvím – to byla teprve jízda. A pokud jste nikdy nebyli na dražbě aut, tak to rozhodně doporučuju zažít! A postupně doporučím i spoustu dalších zajímavých míst a věcí, které stojí v Aucklandu za povšimnutí! :-)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře