Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland

Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland

Město Wanaka

Pokud se při své cestě a objevování krás Jižního ostrova Nového Zélandu vydáte na vašem putování z národního parku Mount Cook směrem do „hlavního města“ všech adrenalinových sportů světa, města Queenstown, ať vás ani nenapadne vyhnout se kouzelnému městečku Wanaka a jeho zábavnímu parku Puzzling World.

Wanaka, Nový Zéland
Wanaka, Nový Zéland

Mapa:

[wpgmappity id=“47″]

 

Jestliže se vydáte po silnici č. 8 směrem na Cromwell, město Wanaka pro vás bude jen malou zajížďkou a z něj už pak můžete jet do Queenstownu rovnou – nemusíte se tedy vracet.

Wanaka je opravdu malebné městečko, které má obrovský potenciál a je podle mého názoru budoucím velkým konkurentem, a dost možná že i přemožitelem, pro město Queenstown. Má neuvěřitelnou polohu a je krásně obklopeno okolními horami, v centru města má opravdu nádherné jezero a na své si přijdou i milovníci nočního života.

Jezero ve Wanaka, Nový Zéland
Jezero ve Wanaka, Nový Zéland

No overnight parking

Jediný problém, který jsem při pobytu ve Wanace řešil, byly všudypřítomné cedule na parkovištích v centru „No overnight parking“, znemožňující de-facto spaní v autě na parkovišti tím, že je zde v noci zakázáno parkovat. Wanaka si to opravdu velice hlídá a v noci vás i několikrát vyženou strážníci s pohrůžkou vysoké pokuty. Vyplatí se si poodjet a zašít se někde dál od centra, aby se člověk v klidu vyspal, pokud má tedy v plánu spát v autě, což je na Novém Zélandu (nebo aspoň bylo v době mé návštěvy) naprosto normální věc při cestování. Neměl jsem s tím nikdy žádné potíže, ale Wanaka si velice střeží svůj klid a pořádek. A asi je to tak i správně.

Wanaka, Nový Zéland
Wanaka, Nový Zéland

Zábavní park Puzzling World

Při návštěvě města Wanaka si hlavně naplánujte aspoň jeden volný den a přijďte si trošku polámat hlavu do zábavního parku Puzzling World, který je plný klasických dřevěných, kovových, plastových, ale i šňůrkových hlavolamů, různých optických klamů a přeludů a vůbec věcí, které vám ve většině případů, jak se říká, hlava brát nebude.

Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland
Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland

Voda tady teče do kopce, koule na kulečníku jezdí samy od sebe do kopce po stole, můžete stát v náklonu cca 30 – 50 stupňů, v jednom rohu místnosti jste trpaslík, v jiném úplný obr a můžete se zkusit vymotat z nekonečného bludiště, kde se dá opravdu i ztratit.

Na šikmé padající věži, která stojí jen na jediném rohu, běží hodiny, které jsou nejen očíslované obráceně, ale aby toho nebylo málo, tak jdou ještě pozpátku. Spustili je přesně o půlnoci v roce 2000 a teď se postupně přesunují v čase do 20. století :-) Tím zábava v tomto neuvěřitelném světě zdaleka nekončí!

Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland
Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland

Puzzling World ve městě Wanaka musíte prostě zažít na vlastní kůži!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Puzzling World, Wanaka, Nový Zéland“

Komentáře