Kupari – bohem (i lidmi) zapomenutá pláž

Také máte rádi zapomenutá místa, kde nebudete narážet na tisíce turistů, kde budete mít svůj klid a prostor pro svoje myšlenky? Objevili jsme pro vás zajímavou pláž uprostřed luxusního hotelového komplexu, kde však nepotkáte jediného hotelového hosta.

Vítr se zde prohání ruinami opuštěných budov, na kterých je možno stále přečíst názvy jako Pelegrin, Kupari, Goričina, Grand Hotel.

Luxusní rekreační středisko, původně vybudované pro armádní elitu, již přes 25 let chátrá. V krásné zátoce Jadranského moře tak můžete navštívit autentický „skanzen“ stále připomínající hrůzy, které se zde odehrávaly během jugoslávské války.

Budovy nejsou nijak zabezpečené proti vstupu, ani střeženy. Nikde jsme nenarazili ani na zákaz vstupu do skeletů hotelových staveb.

Pokud jste alespoň trošku dobrodružné povahy, můžete se vydat na průzkum do jejich nitra.

Na své si určitě přijdou jak fotografové, tak squateři či milovníci urban exploration (UrbEx).

Kromě toho je zde jako bonus krásná velká slunečná a překvapivě čistá oblázková pláž.

Jedinou, v tomto případě milou, známkou civilizace je zde malá kavárna, kde je možné si kromě kávy, točeného piva a dalších nápojů dát také něco malého k snědku. Ovšem pozor, nezaplatíte tady jinak než kunami. Eura i platební karty opravdu striktně odmítají. K relaxaci na pláži je pro náročnější plážové povaleče k dispozici i pár lehátek a stylových slunečníků z palmových listů.

A kde na vás tato nádhera čeká? Asi deset kilometrů za Dubrovníkem na jihu Chorvatska v městečku Kupari.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

1 komentář u „Kupari – bohem (i lidmi) zapomenutá pláž“

Komentáře