Bez léků v Londýně aneb Nejrychlejší pošta do Anglie

Nikdy jsem si neuměla moc představit, že budu celá zoufalá volat ze svých cest domů rodičům, aby navštívili mého praktického lékaře, opatřili mi léky s lékařskou zprávou o tom, že je skutečně beru a jaké je jejich použití. A aby mi je navrch poslali co nejrychleji do milované Británie.

Léky

Ale stalo se. Nevěřila bych, že právě v Británii, v Londýně, přijdu o osobní věci v metru. Přesouvala jsem se z hostelu ke kamarádce, která už v Londýně nějakou dobu žije, na zádech krosnu a na ní připnutou malou taštičku navíc. S telefonem, abych při každém focení nemusela sundávat batoh, s powerbankou a se svými léky, kterých se bohužel nemůžu na jediný den vzdát.

Seběhlo se to rychle, někdo, komu jsem nakonec viděla jenom záda, pořádně zabral a taštičku mi utrhl. Protože už byl nejspíš zkušený, stihl se protlačit zavírajícími se dveřmi a prchal tak rychle, že než jsem začala křičet něco o zlodějích, byl pryč a já jela nedobrovolně dál.

Londýnské metro

Co teď? Bez telefonu se dá nějak přežít, bez powerbanky taky, když už s ní není co nabíjet. Ale ty léky? Jemu k ničemu nebudou a já jsem bez nich docela v háji, když tu chci zůstat ještě měsíc.

Mami, běžte za mým doktorem

Když jsem od kamarádky zavolala domů a řekla našim, co se mi stalo, byli na mrtvici. Jak jako, že nemám léky? Zjistila jsem, že mi je mohou poslat, jen musí k mému praktikovi pro recept a zprávu, že ty léky opravdu beru a potřebuju, pak je vyzvednout v lékárně a zprávu nechat přeložit do angličtiny, kdyby náhodou. A pak to všechno poslat.

Objednávka po internetu

Rodiče jsou samozřejmě stará škola, takže vůbec nevěděli, jak takový balíček do Británie dostat. Musela jsem je nasměrovat na doručovací službu, kde z nich nevymámí celé jmění a nenechají mě ještě několik dní na holičkách. Chtělo to rychlou a levnou přepravu balíčku do Anglie, naštěstí je u nás docela výběr mezi službami, takže to není problém. Navíc si naši všechno přečetli na webu služby a byli klidní.

Já jsem se balíčku dočkala na kamarádčině adrese hned druhý den odpoledne po ranním odeslání z ČR a asi si umíte představit, jak se mi ulevilo, že to proběhlo tak hladce. Expresní pošta z Hradce Králové do Londýna o váze většího dopisu stála 800 Kč. Ještě že to takhle funguje.

<a href="http://www.freepik.com">Designed by Asier_relampagoestudio / Freepik</a>
Doručený balík (Designed by Asier_relampagoestudio / Freepik)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře