hrad

Hrad Lukov – zajímavý v každém ročním období

Hrad Lukov, resp. zříceninu tohoto hradu najdete asi čtvrt hodiny cesty autem od Zlína. Zřícenina je dobře přístupná z parkoviště Lukov – pod hradem a je třeba uvést, že má smysl sem vyrazit za téměř každého počasí. Venkovní prostory hradu jsou otevřeny celoročně a není tedy určitě na škodu vyrazit sem na výlet třeba i v zimě.

My na hrad vyrazili v posledních dvou letech v termínech okolo Silvestra. Hrad byl vždy otevřen, přičemž fungovala samoobslužná pokladna. Vstupné v ceně 50 Kč za osobu se vhazuje do kasičky, která je umístěna za bránou za mostem. Jedná se o tzv. horní hrad. Dolní hrad, který zahrnuje mimo jiné i Svatojánskou věž s vyhlídkou, je přístupný zdarma.

hrad
Hrad Lukov

Bližší informace ohledně otevírací doby bude možná lepší před výletem ověřit na webových stránkách hradu Lukov.

hrad
Hrad Lukov při zimním západu slunce

Výlet na hrad zvládnou i děti. Od parkoviště k hradu je to totiž jen kilometr nijak strmého stoupání, Určitě má smysl jít po zelené značce, protože ta vede kolem skalních útvarů Králíky.

hrad
Skalní útvary Králky nedaleko hradu

Pokud na hrad dorazíte v sezonu, můžete se občerstvit v bufetu v dolní části hradu. Pokud dorazíte mimo sezonu, můžete využít samoobslužnou nabídku občerstvení. V průběhu roku se na hradě koná mnoho akcí, jako je například hradní jarmark či koncerty.

hrad
Hrad Lukov

Pokud by pro vás výlet na hrad byl málo anebo byste v regionu trávili třeba celý víkend, pak stačí vyrazit do blízkého okolí – Hostýnských vrchů, na jejichž okraji se nachází právě i hrad Lukov.

Líbil se vám článek? Odměňte, prosím, autora za jeho práci lajkováním a sdílením článku. Nic vás to nestojí a nás to potěší. A nebo nám kupte aspoň kafe ;-). Děkujeme!

Komentáře