Hledáte pohádkovou dovolenou? Na Sicílii ji najdete.

Činná sopka, horské vesnice, písečné pláže – to a mnohem více slibuje Sicílie, největší ostrov Středozemního moře. Nalijte si sklenku dobrého vína a pojďte s námi prozkoumat část Itálie, která vás okouzlí.

Kdy byste se měli na Sicílii vydat?

To záleží čistě na vás, tento ostrov má opravdu co nabídnout v každém období. Pokud rádi navštěvujete hezká místa a davy turistů vám nahánějí husí kůži, jeďte v dubnu, v květnu, v září nebo v říjnu. V těchto měsících zde není velké horko a hordy koupáníchtivých turistů tu proto nepotkáte.

Palma na Sicílii

Jak se na Sicílii dostanete?

Z Prahy můžete letět do měst Palermo nebo Catanie, většina letů je ovšem s přestupem v Římě. V případě, že využijete tuto variantu, doporučujeme vám několik dní v Římě strávit, je to překrásné město s ohromným množstvím historických památek. Na Sicílii se samozřejmě dostanete také vlastním vozem – z Janova vás na ostrov převeze trajekt.

Hledáte pohádkovou dovolenou? Na Sicílii ji najdete.

5 míst, která na Sicílii musíte vidět

 • Palermo – poznejte největší město ostrova s mafiánskou pověstí.
 • Monreale – navštivte místní katedrálu, jedná se o vzácnou památku normanské kultury.
 • Madonie – regionální horský park. Na pár dní se zde ubytujte a plnými doušky si vychutnejte místní atmosféru horských městeček.
 • Údolí chrámů – jedná se nejznámější památku ostrova. Najdete ji nedaleko města Argigento.
 • Etna – není to jen sopka, je to především symbol Sicílie. Dosahuje výšky 3 329 metrů a vy se na její vrchol můžete vydat společně s místními průvodci.

Zajímavých míst na Sicílii existuje samozřejmě mnohem více, nudit se tu rozhodně nebudete.

Co byste si měli před odjezdem zařídit

Vybrali jste si termín, sehnali letenky a co dál? Teď si uzavřete cestovní pojištění, bez toho byste v žádném případě neměli nikdy vycestovat z České republiky. Víme, jsou to opět peníze navíc, ale opravdu to nepodceňujte – jedná se jen o pár korun. Taková úspora vám za případné komplikace opravdu nestojí. Objednejte si například online personifikované cestovní pojištění od ERV pojišťovny, která se o komfort na zahraničních cestách svých klientů stará již přes sto let.

Až cestovní pojištění vyřídíte, můžete se vrhnout na výměnu peněz. Plánujete vše platit kartou? I přesto se vám budou nějaké drobné hodit – na pití, na svačinu, na toaletu i na autobus. Také si nezapomeňte zkontrolovat platnost dokladu, kterým prokážete svou totožnost. Při cestování Evropskou unií vám bude stačit občanský průkaz.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

1 komentář u „Hledáte pohádkovou dovolenou? Na Sicílii ji najdete.“

 1. Srdečnost italů, už není co kdysi bývala po celé Itálii,
  ale hodně na jihu, tam jejich srdečnost ještě poznáte takovou,
  jaká bývala ještě před 20-30ti lety, opravdu úplně po celé Itálii.
  – Díky, za moc pěknou pozvánka na jih Itálie !

Komentáře