Burano

Ostrov Burano, Itálie

Notoricky známé Benátky na severu Itálie jsou nazývány nejkrásnějším městem světa. V jejich stínu se skrývá pestrobarevný ostrůvek Burano. Jeho návštěva je vhodná zejména pro ty, kterým není po chuti neustálý shon historických a turisty přeplněných Benátek.

Burano
Ostrov Burano

Během dne se ulice zaplní turisty, ale nejsou to takové davy jako v Benátkách. Návštěvníka okouzlí malebnost ostrova. Za tu ostrov vděčí pestrým fasádám domů, skoro se mi chce napsat, že jej postavili podle obrázku.

Na ostrov se dostanete malým parníčkem přímo z Benátek, plavba trvá necelou hodinu a obzvláště když se na ostrov vydáte brzy ráno, návštěva se promění v neskutečně uklidňující zážitek. Nikde ani noha, cítíte atmosféru probouzejícího se rybářského ostrova, jen pomalu se probouzejí kavárničky na březích hlavního kanálu.

Vodní kanál
Vodní kanál

Burano se proslavilo výrobou krajek, ještě dnes můžete při troše štěstí zahlédnout nějakou tu stařenku, jak na zápraží svého domu háčkuje novou krajku. Ty se pak prodávají za velmi exkluzivní ceny, inu ruční práce je ruční práce.

Návštěvou Burana rozhodně nepochybíte, naopak – objevíte oázu klidu, kde se zastavil čas. Na chvíli se zastaví i s vámi.

Ostrov Burano

Ostrov Burano
Burano

 
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Ostrov Burano, Itálie“

Komentáře