Zachované části hradu Brníčko

Skála Bradlo a zřícenina Brníčko, Česká republika

Dnes tu máme tip na celodenní výlet na Zábřežsku. Pokud se vydáte vlakem (a velmi se tato varianta nabízí, protože nemusíte trasu vymýšlet jako okruh a nemusíte se okrádat o žádný z dostupných zážitků), doporučuji jet do stanice Nová Hradečná. Odtud se přímo po turistické značce dá dojít k „moravskému Blaníku“, skalnímu vrcholu Bradlo.

skalní vrch Bradlo, Zábřežsko
Skalní vrch Bradlo, Zábřežsko

Bradlo je nejvyšší horou Úsovské vrchoviny (600 m.n.m.). Cestou k vrcholu Bradla narazíte na množství menších skal a rozeseté velké balvany. Ze samotného vrcholu skály se pak nabízí výborný rozhled a horolezcům nabízí skalní vrch několik lezeckých cest. Skalisko samotné pak dosahuje výšky až 25 metrů.

186

Z Bradla pokračujeme dále po červené značce lesem kolem studánky do obce Nedvězí a z ní až ke zřícenině hradu Brníčko. Je to malebná romantická zřícenina hradu ze 14. století. Hradní kopec byl odlesněn a zřícenina Brníčko je tak viditelná zdaleka.

zřícenina Brníčko
Zřícenina Brníčko
zachované části hradu Brníčko
Zachované části hradu Brníčko

Z Brníčka se pak nabízí více tras. Nejlepší je asi vyrazit po modré turistické značce a dojít do Postřelmova, odkud jezdí vlaky. Při troše sebezapření je trasa sjízdná i pro horská kola, terén je ale náročnější.

[wpgmappity id=“38″]
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře