Montserrat, Španělsko

Montserrat se nachází asi 50 km severozápadně od Barcelony. Z Barcelony (Placa Espanya, FCG) je pohodlně dostupný vlakem, jízda trvá asi hodinu. Montserrat je známý zejména svým benediktinským klášterem, nicméně hora samotná a její okolí je velice zajímavé místo.

[wpgmappity id=“43″]

 

Jak se ke klášteru dostat

Výstup ke klášteru, výchozímu bodu pro většinu turistů, se dá absolvovat zubačkou nebo ze stanice Montserrat-Aeri lanovkou, která poskytuje úžasný pohled na hlubinu údolí pod vámi. V klášteru samotném je kromě mnišské komunity také muzeum oltářů a několik děl El Greca, Picassa a Caravaggia.

Trasy v okolí

Pokud chcete strávit krásný den v horách, vydejte se pěšky na jednu z tras kolem hory, kde najdete mnoho zajímavých přírodních vyhlídek a upomínek na mnichy, kteří v hojném počtu okolí kláštera obývali. Fyzicky zdatnější se mohou věnovat i horolezení, ostatním musí stačit na hlavní trase (od kláštera k Pla dels Ocells) asi kilometrové schody.

Kostelík, Montserrat
Kostelík, Montserrat

Pohodlnou procházkou (byť s drobným převýšením) je možné v rámci jednoho dne dorazit až na vyhlídku Sant Jeroni a zpět ke klášteru.

Montserrat - schody

Doporučení

Na výlet je dobré vzít s sebou dostatek tekutin a nespoléhat příliš na letní počasí na pobřeží.

Informace:

Odkaz na oficiální stránky LANOVKY

Mapa lanovky
Mapa lanovky

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře