Fotogalerie - Fotoklub Břeclav

Fotogalerie – 1. oficiální výstava fotografií Fotoklubu Břeclav

­ Fotoklub Břeclav se představí na historicky první společné výstavě. Ta se bude konat od 13. do 28. září 2014 v prostorách břeclavské Renahall (areál bývalé prodejny nábytku RENA).

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

Vystaveny budou fotografie členů tohoto sdružení a také několika pozvaných hostů (pozn. redakce – jedním z hostů bude i jeden z autorů našeho webu). Hlavním cílem bude představení fotoklubu jako takového. Jeho členové se vyznačují různorodostí svých prací a tématy zachycených na fotografiích.

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

K vidění tedy bude krajinářská fotografie, dokumentární série, fotoobrazy, industriál, minimál, panoramatické fotografie, koncertní fotografie, či snímky z nedávné výpravy fotoklubu na Island.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 13. září od 17:00. Vystoupí brněnský písničkář SART.

Návštěvníci se mohou těšit na tématickou performanci. Vystavena bude také historická foto a video technika ze soukromé sbírky pana Miloslava Rakoviče.

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV

Výstavu bude poté možno shlédnout každou sobotu a neděli od 12 do 18 hodin a to až do 28. 9. 2014.

V průběhu konání výstavy proběhne fotografická dílna, která bude vedena členy fotoklubu. Dílna se uskuteční v neděli 21. září od 10 hodin. Fotoklub nabídne teoretické přednášky s tématy od základů fotografování až po pokročilé techniky fotografie a praktické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet základy práce s modelkou a studiovými světly.

Dílny budou rozděleny do dvou bloků: první část bude věnována začínajícím fotografům, druhá část bude pro zájemce o hlubší poznání fotografie. V rámci dílen proběhne mezi účastníky soutěž o tisk jejich fotografií zdarma!

Přihlásit se můžete prostřednictvím tohoto webového formuláře na stránkách Fotoklubu Břeclav.

Informace o Fotoklubu Břeclav:

Fotoklub Břeclav byl založen začátkem jara 2013. Mezi jeho členy momentálně patří fotografové Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba a Martin Bezděk. Naším cílem je vytvořit mezi břeclavskými fotografy zejména přátelské vztahy.

I když je fotografie pro mnoho z nás silně individuální a pocitově intimní disciplína, vzájemná setkávání, vedoucí k výměně zkušeností, názorů a různých pohledů na fotografii, mohou vést k dalšímu rozvoji každého z nás. Organizujeme například společná focení, kde si své praktické zkušenosti nejlépe předáme.

Renahall Břeclav

Renahall Cukrovar, Národních hrdinů 311/20A, Břeclav je­ výstavní prostor, o jehož kulturní náplň se stará Sdružení břeclavských výtvarníků za podpory města Břeclav.

FOTOKLUB BŘECLAV – KONTAKT

E-mail: info@fotoklub-­breclav.cz
Facebook: http://www.facebook.com/FotoklubBreclav
Web: http://www.fotoklub­-breclav.cz/

Podrobný program fotografických dílen:

Fotografické dílny se budou konat v Renahall v neděli 21. 9. od 10 hod do 18 hod.

Cena fotografické dílny je jednotná a to 250 Kč na osobu na celý den. Tedy za dopolední i odpolední část dohromady. Platba proběhne v hotovosti na místě.

V rámci dílen bude možno vytisknout své fotografie na fotopapír za výhodné ceny. Dva účastníci dílen získají tento tisk zdarma!

Dopolední blok

Přednášky:

 1. Fotoaparáty: camera obscura, kinofilm, střední formát, velký formát, digitální zrcadlovky, mobilní fotografie (iPhone).
  Lektor: Martin Janošek
 2. Základní veličiny: čas, clona, ISO + režimy (manual, priorita času, priorita clony).
  Lektor: Antonín Průdek
 3. RAW: ­práce v CameraRAW
  Lektor: Vlastimil Vojáček
 4. Fotografie s komentářem: ­ ukázky fotografií členů fotoklubu s komentářem o použité technice a prostředků k dosažení konkrétního snímku

Odpolední blok

Přednášky:

 1. Časosběr ­
  Lektor: Dušan Koliba
 2. Noční fotografie, základy astrofotografie, ukázka astrotechniky
  Lektor: Vlastimil Vojáček
 3. Tisk fotografií
  Lektor: Martin Janošek
 4. Cestovatelská fotografie
  Lektor: Jan Miklín

Praktická dílna:

 1. Ateliérové focení
  Lektoři: Antonín Průdek

Nutnou podmínkou pro absolvování praktické dílny je fotoaparát, kterým lze odpalovat studiové blesky. Ideálně tedy zrcadlovka.

Cestuji, abych fotil. Fotím, abych cestoval. A pak se o to s vámi všemi moc rád podělím tím, že doporučím ta opravdu krásná místa, která stála za to navštívit, vidět, zažít, vyfotit, ochutnat, spatřit nebo si k nim třeba přivonět.

Napsat komentář