Studovat v zahraničí a vyladit angličtinu? Austrálie je super volba!

Před lety jsem odjela studovat do Austrálie a zároveň si tam zvládla najít práci. Díky tomu jsem měla peníze navíc a mohla si dovolit Austrálii procestovat a zažít úžasné věci. Třeba zrovna taky přemýšlíte, že chcete zkusit studium v Austrálii, a to z různých důvodů. Já tehdy vyrazila k protinožcům kvůli pocitu, že mi škola v Praze prostě nedává nic extra. Nakonec jsem studovala angličtinu a přes půl roku bydlela přímo v Sydney. Sepsala jsem pár rad, které mi začátky v Austrálii dost usnadnily a mohly by pomoci i vám.

Na stěhování si nechte dost času

Ať už budete kupovat letenku, hledat v Austrálii bydlení nebo přemýšlet, kolik si toho s sebou zabalíte, nenechávejte to na poslední chvíli a všechno si promyslete, prostudujte možnosti. To důležité, co se vám nevejde do letadla, nechte poslat balíkem, zkuste třeba službu Balikdozahranici.cz. Díky tomu, že mají s přepravci výhodnější podmínky, jsou ceny opravdu příznivé a ušetřit můžete i pár tisíc. Zkuste jejich kalkulačku a ověřte si to sami. Kromě Sydney posílají i do Melbourne, Brisbane, Adelaide, Canberry a dalších míst.

Austrálie má vysoké školy na top úrovni

Australské vysoké školy patří mezi ty nejlepší na světě. Hned sedm z nich je v první stovce nejprestižnějších univerzit planety – The Australian National University, The University of Melbourne (a jejich odnože v Sydney/New South Wales/Queensland).

Titul z Austrálie má ve světě opravdu váhu. Takže pokud se rozhodujete o studiu v zahraničí, Austrálie patří mezi top volbu. Navíc si během studia maximálně zdokonalíte angličtinu. Cenové náklady na studium jsou vyšší, studenti mají ale možnost v rámci studentského víza pracovat a pokrýt díky tomu část nákladů.

Víza zvládnete

Studijní vízum je nejschůdnější varianta. Jeho podmínkou je mít dostatek financí na celou dobu, kterou budete v Austrálii studovat. Dál pak potřebujete mít předem zajištěnou školu a platný pas. 15 hodin v týdnu musíte chodit do školy a až 20 hodin můžete pracovat. Najít v Austrálii práci není nic těžkého. Jenom musíte trochu slevit ze svých standardů a nečekat, že stejnou pozici nebo brigádu, kterou jste dělali v Čechách, budete dělat i tam. Škola ale musí mít prioritu, imigrační bude chtít razítko od školy, že jste kurz dokončili. Studiem můžete strávit půl roku až třeba pět let.

Rozhoďte sítě na Facebooku

Najděte si na Facebooku různé skupiny pro cestování a studování. Je jich spousta. „Studium v zahraničí“, „Studium v zahraničí pro středoškoláky“ – prostě tam hoďte dotaz na zkušenosti se studiem v Austrálii a určitě se někdo chytne. Spoustu obecných dobrých tipů najdete v našich dalších článcích.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře