S Pepou do Afriky

Vyšplhal na vysoké vrcholky hor, potápěl se do hlubin oceánu, byl kapitánem na lodi, procházel divokou džunglí… a nyní se chystá do Afriky a vy čtenáři našeho magazínu máte možnost jet s ním!

„Cíl je jasný, vidět z mizející původní Afriky co nejvíce.“

Offroad, Afrika, na cestě, Pepa Říha, Expedice, Afrika
Expediční auto a jeho posádka

Josef Říha je člověk, který se rozhodl cestovat a poznávat svět – touto větou vám představujeme dalšího nadšence a profesionálního dobrodruha, kterého ŽivotNaCestách.cz vzal pod svou cestovatelskou peruť a stal se jeho hlavním mediálním partnerem. O Pepovi budeme čím dál více pravidelněji podávat informace z jeho cest. Informace to budou velmi zajímavé, neboť je opravdu znalým cestovatelem se zkušenostmi a poté, co nás seznámil s jeho plány do budoucna, musíme uznat, že začínáme být opravdu nedočkaví.

Expediční auto, Afrika, na cestě, cestování, cestovatel
Netřeba komentovat

Mezi země, které Pepa navštívil, patří například:

Antigua, Barma, Kolumbie, Etiopie, Filipíny, Guadeloupe, Indonésie, Kambodža, Keňa, Laos, Madagaskar, Malajsie, Martinik, Mauricius, Mexiko, Nepál, Panama, Singapur, Srí Lanka, Tanzánie, Thajsko, Uganda, USA, Vietnam.

Nyní však nastává čas na další sen. Na to, udělat další krok. Krok směrem na jih do překrásné „černé“ Afriky.

První část výpravy Pepa absolvuje se svým kamarádem Pavlem Gotzem. Expedice je rozdělena na několik etap, vždy cca 5 – 6 týdnů. První etapa povede z Evropy přes Gibraltarský průplav do Maroka, dále pak Západní Sahara, Mauritánie, Senegal, Gambie, Guinea, Mali, Pobřeží slonoviny do Ghany. Z hlavního města Ghany Accra odletí Pepa s Pavlem na konci roku zpět do Prahy.

Přitom expediční vůz zůstává v Ghaně a následně začátkem nového roku přiletí členové výpravy zpět a pokračují další etapou směr Togo, Benin, Nigerie, Kamerun. Jejich cesta by měla vést mimo hlavní komunikace a města. „Lépe se takto poznává  odlišný způsob života a člověk se dostane do míst mizejících etnik a do překrásné přírody.“ Spát se bude převážně ve stanu, jíst z vlastních zásob a ochutnávat něco málo z místních kulinářských specialit.

Auto, Offroad, Afrika, Josef Říha
Vše je odzkoušeno a připraveno na cestu

Ve dvou se to lépe táhne

Vyrazit s jedním autem do Afriky je poněkud riskantní. Neříkáme, že to nejde, protože jsme se v rámci webu setkali s cestovateli, kteří dokázali opravdu neuvěřitelné věci, jako např. první Čech, který na kole objel zeměkouli.

Tato situace je poněkud jiná. Je lepší mít rezervu pro případ problému, zapadnutí, poruchy, nemoci, náhradních dílů. Můžeme výčtem pokračovat dál a dál, jistě ale tušíte, co máme na mysli. Pepa s Pavlem k sobě shánějí podobný pár šílenců s autem, kteří by cestovali po Africe s nimi. Celé redakci cukají ruce a nohy a volání dobrodružství pociťujeme v nejzazších koutech duše.

Připravili bychom se ale o radost z Pepových reportů: „Žijeme a jsme v pohodě“ a podobné, které bychom vám chtěli zprostředkovat. A tak nabízíme vám, našim čtenářům, možnost připojit se k dobrodružné výpravě v offroadech po písečných dunách a nádherné, překrásné, dech beroucí, romantické a divoké Africe s cestovatelem, který ví, jak to ve světě chodí! Jedinou podmínkou je mít svůj vlastní vůz – 4×4!

Jak se dostat s Pepou do Afriky?

Vlastníte-li pořádné auto a máte-li chuť, ozvěte se na telefonní číslo Josefa Říhy (prosíme jen seriózní zájemci – žádné posílání oplzlých sms s cílem zjistit, co má Pepa na sobě!): 603 573 261, nebo napište mail na adresu: 72pepe27@seznam.cz – stanete se tak nejen součástí expedice, ale cestovatelem zaštítěným našim magazínem a věřte, že mediální podporou naše pomoc zdaleka nekončí! Tak jen vzhůru, dál a výš, dobývat svět a dálky.

Galerie: www.josefriha.cz

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „S Pepou do Afriky“

  1. Tak už konečně vyráží? To dá i s jedním autem, toho bych se nebála. Afrika není taková džungle, všude je spousty lidí i v tom nejhlubším pralese, kteří radi pomůžou. Navíc kontinent křižuje mnoho turistů a cestovatelů, a tam snad ještě platí, že si navzájem pomáháme. Tak šťastnou cestu, ať se cesta vydaří a máte mraky super zážitků! Afrika je nádherná ale i drsná!

Komentáře