Přírodní víceboj dvojic – Liberecký survival

Už máte natrénováno? Organizátoři začínají mít jasno o podobě letošního 4. ročníku Libereckého survivalu, který proběhne ve dnech 26.-27. 6. 2015.

Liberecký Survival
Přírodní víceboj dvojic

Pro velký úspěch z loňského roku bude závod situován do okolí Hejnic. Centrem závodu bude opět hejnický kemp, jehož okolí, podhůří Jizerských hor, má stále co nabídnout a zavede vás na místa, kam byste se jinak nedostali.

Liberecký Survival

Tento závod se řadí mezi ty extrémní, které prověří nejen vaši fyzickou odolnost a zdatnost, ale i schopnost spolupracovat ve dvojici, dovednost taktizovat a vaši všestrannost na poli outdoorových aktivit.

kajak

Víceboj začne tradičně páteční noční etapou. Organizátoři postupně odtajňují některé její úlohy a my již nyní víme, že těšit se můžete například na noční koloběžkový sjezd. A čím budete v průběhu noční etapy rychlejší, tím více času na spánek vám zbyde.

Liberecký Survival v noci

Sobotní denní etapa bude odstartována hromadným startem, po kterém se dvojice, dle vlastní taktiky, rozjedou vstříc úkolům bodově stěžejních pilířů. Pilíř znamená určitou soustavu úkolů v dané lokalitě, kde musí závodníci získat minimální počet bodů. V opačném případě je dvojice diskvalifikována.

Liberecký Survival v noci

Cestou mohou své skóre ještě vylepšit o indicie neboli bodově ohodnocená průjezdná místa vyznačená v mapě. Týmy však musí vše stihnout do časového limitu, aby při penalizaci nepřicházely o drahocenně nasbírané body. Z odtajňování denní etapy je zřejmé, že závodníky mimo jiné čeká takzvaný Bolsův kros, což je běh po vyznačené trati v místě, které není zase až tak ideální k běhání, jako je třeba koryto řeky.

Osušit a utíkat dál!

Další disciplíny, na které se účastníci mohou těšit, jsou tradičně horská kola, běh a kolečkové brusle či lezení a slaňování nebo plavání, střelba a orientační běh.

Orientační běh

Postupné odtajňování můžete sledovat na oficiálních internetových stránkách – www.libereckysurvival.cz, kde je také možné se k závodu přihlásit a to do kategorií MUŽI (muž, muž), ŽENY (žena, žena), MIX (muž, žena). Pro ty, kteří s podobným závodem nemají zkušenosti, chtějí ho vyzkoušet a mít šanci se dobře umístit, je tu kategorie OPEN.

A pro konečné sdílení společných dojmů a uvolnění těla i mysli bude navazovat afterpárty s vyhodnocením výsledků závodu.

Text i fotografie poskytla Lucie Klemtová

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře