111hodin Opel handy cyklo maraton

111 hodin Opel handy cyklo maraton 2014

30 smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů vyrazí 30.7. 2014 na čtyřdenní nonstop maraton napříč Českou a Slovenskou republikou. 2 222 km, limit 111 hodin, 230 cyklistů – amatérů, sportovců i známých osobností.

Jaký je smysl akce?

Akce se koná na podporu klientů rehabilitačních ústavů a vede skrz všechna tato zařízení v ČR a SR, aby je tak propojila a otevřela veřejnosti. Každý tým jede navíc za jednoho klienta RÚ, kterému zajistí zážitkový outdoorový víkend v přírodě, kde by měli „čerství“ vozíčkáři získat nové zkušenosti a motivaci k novému životu.

111hodin Opel handy cyklo maraton
111 hodin Opel handy cyklo maraton

Kdy a kde?

Start – 30.7. 2014 Praha Staroměstské náměstí a tunel Blanka

Cíl – 3.8. 2014 Praha park Ladronka (sportovní den napříč handicapy, The Tap Tap, Monkey Business, Jiří Ježek, olympionici, Jan Rosák, Tomáš Hudeček …)

Akce se koná pod záštitou primátora hl. města Prahy Tomáše Hudečka, starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové, předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy, předsedkyní České abilympijské asociace Ivy Dolečkové, ředitele Ligy vozíčkářů Zdeňka Škaroubka a mnoha dalších osobností.

DEJ TO! – ZÁŽITKÁČ 2013 from MILD production on Vimeo.

 

Opel handy cyklo maraton 2014 v detailech

Opel handy cyklo maraton 2014 navazuje na svého předchůdce z loňského roku. Laťku ale posune zase o kus nahoru. Trasa se protáhne na 2 222 km, pričemž časový limit k jejímu ujetí zůstává 111 hodin. Na trase napříč Českem a Slovenskem bude 24 povinných průjezdních bodů, ty bude potřeba najít a potvrdit jejich průjezd razítkem.

OHCM je unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Myšlenkou závodu je spojit tyto dvě skupiny cyklistických nadšenců a vytvořit fungující týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách.

Osmi, čtyř nebo dokonce dvoučlenné týmy pojedou opět čtyři dny a čtyři noci nonstop napříč Českou a Slovenskou republikou. Průjezdními body se jim stanou rehabilitační ústavy, spinální jednotky, speciální centra a podobně. Jejich úkolem je podle GPS souřadnic jednotlivé průjezdní body vyhledat, zvolit si k nim vlastní trasu a následně na místě do „cyklopasu“ potvrdit projetí razítkem.

Účastníky bude stejně jako v minulém roce sledovat vyhledávací zařízení GPS tracker společnosti Eurosat CS. Ten odesílá v krátkých časových intervalech informace o zaznamenané poloze, rychlosti, stoupání, klesání a podobně. Na interaktivní mapě těchto webových stránek, v sekci ON-LINE, můžete sledovat aktuální vývoj závodu téměř v reálném čase.

Každý tým je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně – svou účastí mu zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě. Ten se, stejně jako loni, uskuteční cca měsíc po skončení závodu. Jedná se o setkání cyklistů a účastníků závodu spolu se svými „svěřenci“. Dohromady se pak baví sportem (kanoe, raft, plachetnice, plavání, handbike, kriket, geocasching atd.). Účelem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život.

V tomto závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů. Chceme tímto ukázat veřejnosti, že soužití s handicapovanými není věda ani disciplína určená lékařům a terapeutům.

Opel handy cyklo maraton je o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmové spolupráci, motivaci a pomoci těm, kteří pomoc chtějí a potřebují.

Pokud se vám článek líbil, nejlépe nás odměníte příspěvkem na provoz webu anebo pronájmem reklamních ploch či jinou formou reklamy na našich stránkách. Velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

Komentáře