Petr a Olga Koskovi: Glacier Park jezero

Continental Divide Trail – Přednášky o přechodu jednoho z nejnáročnějších treků na světě

4 500 kilometrů, to už je opravdu slušná porce! Takovou dávku naservíruje odvážlivcům severoamerický Continental Divide Trail, jeden z nejnáročnějších treků na světě. A manželé Olga a Petr Koskovi to loni zvládli.

Continental Divide Trail: západ slunce na Mt. Elbert
Continental Divide Trail: západ slunce na Mt. Elbert

Zdolat celý trek jim přitom trvalo pět měsíců. Přiznejme si: málokdo z nás zvládne udělat takový zásadní krok a vzít si na pět měsíců volno (pravda, ono by se zřejmě kromě volna nedostávalo ani fyzičky a zkušeností), a proto nám nezbude nic jiného, než si o zážitcích z takového treku nechat povyprávět.

Svoji cestu Olga s Petrem zahájili 1. 5. 2016 na hranicích USA s Mexikem a zakončili ji 3. 10. 2016 příchodem na americko-kanadskou hranici ve státě Montana.

A jak říkají Olga s Petrem: “Oproti jiným trekům, kdy jedete buďto na hory, do pralesa nebo třeba do pouště, tady jedete do všeho. Od Nového Mexika přes Colorado, Wyoming, Idaho a Montanu projdete opravdovou poušť, hluboké kaňony, zasněžené horské masivy, mnoho čtyřtisícovek, močály, suché náhorní plošiny, tektonické oblasti s gejzíry, národní parky plné medvědů grizzly, nekonečné suché hřebeny bez vody, pak zas přebrodíte divoké řeky, šlapete dlouhé dny blátem v nejrozsáhlejší chráněné oblasti v USA a zakončíte v pohádkových horách národního parku Glacier.” A zároveň doplňují: “Na všechno musíte být připraveni a přitom nesmíte nést ani půl kila věcí navíc, protože jinak vás těch 30 až 50 km denně zničí.

Continental Divide Trail: Colorado-boření se ve sněhu
Continental Divide Trail: Colorado-boření se ve sněhu

Nenechte si tedy ujít povídání o mnohaměsíčním putování přes hory, pouště a řeky. Chybět nebudou určitě ani zajímavé tipy na kvalitní a odlehčenou turistickou a trekkingovou výbavu, protože Petr Kosek je velký fanda minimální gramáže veškerého vybavení či oblečení na trekking.

Již 17. 2. 2017 Petr a Olga Koskovi přednášejí v penzionu Otmarka v Těchoníně, 20. 2. 2017 pak zavítají do Olomouce.

Seznam všech míst, v nichž můžete přednášku navštívit, najdete na webu nalehko.com.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

One thought on “Continental Divide Trail – Přednášky o přechodu jednoho z nejnáročnějších treků na světě”

Napsat komentář