Zničená cyklostezka ze sídliště Na Valtické na Nový Dvůr aneb demence Lesů ČR nezná mezí

Při včerejším výletu ze sídliště Na Valtické směrem na Nový Dvůr jsme potkali jednoho pána, který nádaval jako špaček a říkal nám, ať tam ani nejezdíme, že se akorát naštveme, protože jsou tam přes cestu naházené stromy.

Napadlo nás tedy, že se prohnala nějaká bouřka a padlo třeba pár stromů, jelikož se jedná o jednu z nejfrekventovanějších cyklotras (i když nejspíš asi neoficiální) a běžeckých tras v okolí.

UPDATE 9.7.2013: Od včerejšího dne už je zde prý cedule, která alespoň přijíždějící cyklisty a běžce informuje: ZÁKAZ VSTUPU DO LESNÍHO POROSTU Z DŮVODU TĚŽBY OD 1.7. DO 20.7. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

To, že by tam někdo záměrně pořezal stromy, mě opravdu ani nenapadlo. A už vůbec ne tak, aby nějak popadané kmeny mohly zasahovat do cesty anebo nějak překážet. Bohužel opak byl pravdou a čekala nás opravdu doslova zničená cyklostezka. Když jsme přijeli k prvním kmenům, sesedli jsme, vzali kola na ramena a kola přenesli.

Stromy byly opravdu pořezané motorovou pilou, ale přišlo mi, že dost neodborně, tak možná že Lesům ČR křivdím. Pokud ano, tak se omlouvám a rád to v článku změním. Původně mi to totiž připadlo, jako by si nějaký magor koupil motorovou pilu a potřeboval si ji nutně vyzkoušet v praxi. Jenže o kus dál jsem si všimnul i stop po práci těžké techniky, tak pochybuju, že by tam nějaký vandal i stahoval ty stromy traktorem apod.

Vážně nevím, co si o tom myslet. Chápu, že je potřeba občas les proříznout a vyčistit, to je bez debat. Ale udělat to tak, že se tím zničí jedna z nejvíce využívaných turistických cyklostezek a tras v okolí a navíc před prodlouženým víkendem, tak to se na mě nezlobte, ale to je opravdu demence a přišlo nám to, jako by to snad někdo udělal schválně.

Pořezané stromy přes jednu z nejfrekventovanějších cyklotras v okolí
Pořezané stromy přes jednu z nejfrekventovanějších cyklotras v okolí

Když jsme přenesli první popadané stromy, mysleli jsme si, že máme vyhráno. Po dalších 15 m jsme ale museli sesednout znovu. Přenést kola a znovu. Za dalších 20 m se to opakovalo. Když už jsem vycvakával nohy z pedálu asi po páté a přenášel kolo někde houštím, tak jsem se rozhodl, že to nafotím a dám sem na web, ať se třeba aspoň někdo chytne za nos.

Má poslední zkušenost s Lesy ČR není o nic lepší, kdy se proti nám v tmavě zeleném terénním autě (nějaký doublecab tuším s S v SPZce) vyřítil magor asi šedesátkou na lesní cestě u Rendez-Vous, div nás nesrazil, prášil jako hovado a ještě když kolem nás projel, tak smykem zastavil a začal na nás řvát, jestli máme nějaký problém a jestli jsme se bavili o něm, tak ať mu to jdeme říct do očí apod. nesmysly.

My jsme se mu přitom s Martinem jen snažili nějak uhnout a bavili se o připravované přednášce o indiánech v Amazonii a jak se žije v Austrálii a o tomhle psychicky labilním idiotovi, jak se později sám představil a předvedl, jsme neměli problém prohodit jediné slovo. Zřejmě se asi potřeboval předvést před tou dámičkou, co seděla vedle něj v autě, ale bohužel si vybral hodně špatně svou kořist a nakonec ze sebe jen udělal idiota, protože takové pitomce, co umí jen řvát a skutek utek, já mám úplně nejradši a když jsem mu nabídnul, ať jde teda sem, jestli má nějaký problém on, a že si o tom můžeme pokecat, tak sednul do auta a zase odjel. :-)

Původně jsem tu historku s autem ani neměl potřebu nějak řešit, ale teď jsem si na ni vzpomněl a říkám si, že člověk v civilu se služebním autem asi nebyl nějaký obyčejný dělník a tak se ani moc není čemu divit, že se dějí takové věci a zničí takovým způsobem cyklostezku, pokud jsou tam na manažerských pozicích lidi podobného ražení, jako byl tento psychopat, který nás málem srazil na lesní cestě autem a ještě po nás ve finále vykřikoval nějaké nesmysly.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře