Archiv rubriky: Pojištění

Jaké cestovní pojištění je vhodné pro váš typ dovolené?

Jste plážový pohodář, objevovatel evropských velkoměst nebo spíše milovník hor? Nezáleží na tom, jaký typ cestování vám vyhovuje. V každém případě byste neměli zapomínat se před cestou pojistit. Vyberte si takové cestovní pojištění, které vás na cestě skutečně ochrání.
Pokračování textu Jaké cestovní pojištění je vhodné pro váš typ dovolené?

Jak si vychutnat své cesty bez starostí

Znáte ten shon, který nastává před každou cestou do zahraničí? Starosti, zda jste si opravdu zabalili vše potřebné. Raději to ještě jednou zkontrolujete. Ano, máte všechno, teda asi. Ještě zkontrolovat doklady, pojištění, peníze. A pro jistotu ještě jednou. V pořádku, můžete vyrazit. Úleva ale většinou přichází, až když jste na místě a všechno šlo hladce. Máme pro vás jednoduché tipy, jak těmto starostem alespoň trochu ulehčit.

Pokračování textu Jak si vychutnat své cesty bez starostí

Jak postupovat, když se v zahraničí něco přihodí?

Pokud vyrážíte do ciziny, je jasné, že si svou cestu chcete vychutnat bez starostí. Některým situacím ale příliš zabránit nejde. Co dělat, pokud se něco stane?

Zbytečnost, říkáte si? Možná, když jste teď u sebe doma. Představte si ale, že se v zahraničí něco stane, např. vašemu dítěti, nejste poblíž hotelu a v okolí nikdo nechce pomoci. To je určitě něco jiného. Pravděpodobně tak začnete zmatkovat, jednat impulsivně, anebo dokonce nebudete vědět vůbec, co dělat. Pokračování textu Jak postupovat, když se v zahraničí něco přihodí?

Má cestovní pojištění smysl?

Ať už jste se rozhodli svou dovolenou v zahraničí odložit na konec léta, nebo vás v blízké době čeká cesta do ciziny z jiného důvodu, neměli byste zapomínat na jednu důležitou věc – cestovní pojištění, které vás na vašich cestách ochrání.

Řešit v zahraničí například náhlé onemocnění, úraz, způsobení škody někomu jinému, zrušení letu ze strany letecké společnosti, zpoždění zavazadel nebo právní nepříjemnosti nechce nikdo. Podobných situací však může být mnohem více. Ze statistik vyplývá, že právě ošetření v zahraničí je jedním z nejčastěji řešených případů, který se ve výsledku může výrazně prodražit. Pokračování textu Má cestovní pojištění smysl?