Jak si vychutnat své cesty bez starostí.

Jak si vychutnat své cesty bez starostí

Znáte ten shon, který nastává před každou cestou do zahraničí? Starosti, zda jste si opravdu zabalili vše potřebné. Raději to ještě jednou zkontrolujete. Ano, máte všechno, teda asi. Ještě zkontrolovat doklady, pojištění, peníze. A pro jistotu ještě jednou. V pořádku, můžete vyrazit. Úleva ale většinou přichází, až když jste na místě a všechno šlo hladce. Máme pro vás jednoduché tipy, jak těmto starostem alespoň trochu ulehčit.

Nezáleží přitom na tom, zda vyjíždíte do zahraničí na pracovní cesty, studijní pobyty, výlety za rodinou či přáteli, na sportovní turnaje, za kulturou nebo jen tak za zábavou a poznáním nových míst. Nezáleží ani na tom, jestli jsou to cesty pravidelné, plánované anebo intuitivní a rozhodnuté na poslední chvíli. Ve všech těchto případech totiž stejně potřebujete pojištění do zahraničí.

Dobrá organizace a máte o starost méně

S vytvořením přehledného seznamu máte balení výrazně lehčí. To se jednoduše říká, hůře provádí a navíc tím neodpadne riziko, že si zapomenete něco připsat i na seznam. Zvláště při spontánních akcích a pracovních cestách, kdy jste ve stresu, toto riziko stoupá. Proto se hodí mít co nejvíce záležitostí vyřízených dopředu. Zapomenuté ponožky se dají vyřešit téměř kdekoliv a snadno, doklady nebo cestovní pojištění už hůře.

Vytvoření seznamu věcí, které potřebujete na dovolenou, je prvním předpokladem, jak si ulehčit od starostí. Ale není jediným. Na co byste ještě neměli zapomenout?

Doklady

Bez nich nikam jet nemůžete (a to ani v rámci EU). Pokud se navíc chystáte do vzdálenější destinace, tak si zkontrolujte platnost cestovního pasu s dostatečným předstihem. Veřte, že nechcete těsně před odjezdem běhat po úřadech. Pro jistotu si také doklady a další dokumenty ofoťte a uložte i v elektronické podobě. Jestliže cestujete autem, tak si (kromě kontroly platnosti všech potřebných dokumentů) zjistěte dopravní předpisy dané země.

Zabezpečte domácnost

Svěřte rodině či přátelům klíče, aby vám mohli zalévat květiny, vybírat poštu nebo krmit rybičky. Vypněte přívod vody, plynu a spotřebiče či jinou elektroniku. Závěsy nezatahujte a ani jiným viditelným způsobem nedávejte najevo, že nejste doma. A určitě se nechlubte na sociálních sítích, že se chystáte odcestovat.

Připravte se na odpočinek

To souvisí hlavně s telefonem, pracovními záležitostmi a také se sociálními sítěmi. Užívejte si přítomný okamžik a nenechte si jej ničím kazit. Kolegové si v práci poradí i bez vás a místo psaní statusů o vašich aktivitách si tyto aktivity skutečně vychutnejte.

Jak si vychutnat své cesty bez starostí.

V neposlední řadě pojištění

Byť tomu možná nevěříte, tak dobré cestovní pojištění vám skutečně ulehčí hodně starostí. A navíc, pokud cestujete alespoň třikrát ročně, tak se vám ulehčí i finančně. Celoroční pojištění si zařídíte jednou za rok (jde to i online) a pak už se o nic nestaráte. A co by mělo takové dlouhodobé pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • Úrazové pojištění,
  • pojištění léčebných výloh,
  • pojištění asistenčních služeb,
  • pojištění zavazadel, odpovědnosti a případně další typy pojištění.

Výhodou je, že si pojištění můžete sami upravit podle vlastních potřeb. Sportovci jistě využijí jiný druh cestovního pojištění než podnikatelé nebo rodiny s dětmi.

Jak si vychutnat své cesty bez starostí.

Věnujte čas tomu, co vás baví

Nikdo není neomylný, to je jasné. Přesto lze spoustě nepříjemným záležitostem předejít a vyvarovat se tak zbytečným starostem. Vytvořit si seznam věcí, pravidelně kontrolovat doklady, zabezpečit dům a zařídit si cestovní pojištění na rok jsou činnosti, které by pro vás měly být samozřejmé. Uvidíte, že pak si své cestování daleko více užijete.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře