ŽivotNaCestách.cz – 4. výročí webu, sleva 30 % na Lonely Planet

Jak jsme pro vás nakonec nezaložili Klub přátel Života na cestách aneb Slavíme 4. výročí webu!

Už druhým rokem v hlavě nosím myšlenku na založení Klubu přátel Života na cestách, který bude nějakým způsobem sdružovat všechny naše autory, cestovatele i čtenáře.

Od ortodoxních low-budget batůžkářů, kteří obchází celý svět pěšky až po punkáče jezdící zásadně načerno na nákladních vlacíchStopaře, co jezdí s prázdnou kapsou po Evropě nebo kolem světa. Cyklisty, kteří objeli zeměkouli, i ty, kteří ji ještě stále objíždí a nebojí se ani naložit kolo na nafukovací kajak a sjet Amazonku. Všechny milovníky cestování, dobrodruhy, turisty a klidně i klasické dovolenkáře, co občas někam rádi vyjedou nebo si o vůních dálek prostě jen tak rádi něco přečtou, aby přišli na jiné myšlenky a poznali kus světa, když třeba z nějakého důvodu nemohou cestovat.

Cestování je prostě vášeň, ať už milujete cestování s batohem a spaní v džungli, nebo jen s radostí hltáte každý dokument na Animal Planet nebo Discovery Travel.

Hlavní myšlenkou založení Klubu přátel Života na cestách bylo, že v jednotě je síla. Čím víc nás bude, tím větší budeme mít páku na výrobce různého outdoorového oblečení, vybavení a doplňků, prodejců různých služeb, dopravců, ubytování, knížek, cestovních průvodců, map a dalších věcí. Budeme tak schopni pro nás všechny vyjednat mnohem vyšší slevy, než jaké běžně nabízejí při svých akcích v prodejnách, e-shopech atd.

Původně tato myšlenka přišla těšně před 2. výročím webu, pak znovu před 3. výročím, ale pořád jsme ještě v některých věcech neměli úplně jasno, neměli jsme dohodnutou žádnou spolupráci, slevy apod., a tak jsme se rozhodli, že to nespustíme, dokud vše pečlivě nepřipravíme.

Dnes, 23. března 2017, slaví web ŽivotNaCestách.cz 4. výročí od svého založení a situace je úplně jiná. Přesto jsme se rozhodli, že Klub přátel Života na cestách nakonec nespustíme. Zajímá vás proč? Tak vydržte a čtěte dále…

Proč jsme nezaložili Klub přátel Života na cestách

Petr Čtvrtníček kdysi v jedné, dnes již legendární, reklamě pravil: „Mohli jsme vám dát dárky, my jsme ale řekli ne!

Klub přátel Života na cestách jsme nezaložili proto, že jsme došli k závěru, že všechno to, co by měl plnit klub, už dávno plní web ŽivotNaCestách.cz sám o sobě.

Dlouhé 4 roky se vám snažíme přinášet zajímavý obsah, radit, posílat informace o levných letenkách a celkově pomáhat, jak to jen jde. Za tím vším stojí ale spousta dřiny hromady lidí. Pokud to chceme dělat dál dobře a mnohem líp, neobejdeme se bez vaší pomoci a finanční podpory. Počet zájemců o informační maily s letenkami překročil již dávno číslo, kdy se dá tato služba využívat zdarma. A čas lidí, kteří tyto informace připravují, také něco stojí. A my kvůli tomu z webu nechceme udělat reklamní billboard ani bulvární plátek nebo web plný bezduchých reklamních článků.

Máme spoustu nových myšlenek a plánů, ale v první řadě potřebujeme dát webu úplně nový design, aby byl pro vás přehlednější a lépe se nám s ním všem pracovalo. Přemýšleli jsme, jestli máme zkusit spustit kampaň na některém z crowdfundingových serverů jako např. HitHit, Startovač apod., ale došli jsme k závěru, že se vydáme jinou cestou.

Čtenářů, fanoušků, uživatelů a odběratelů mailů s letenkami máme víc než dost. Kdyby dal každý z nás korunu denně, tak můžeme hned v prvním roce předělat náš web tak, že se stane jedničkou na českém trhu. Budeme vám bez problémů schopni vyplácet honoráře za články z vašich cest a podporovat vás tak finančně na cestách, mohli bychom na charitativní akce, které se vám snažíme pomáhat podporovat na HitHitu a jiných serverech, podpořit finančně rovnou z vašich finančních příspěvků.

Měli bychom možnost pro vás pořizovat mnohem zajímavější obsah, poutavější videa a fotky, pořádat mnohem více expedic, na které bychom hned v prvním roce koupili vlastní auto a mohli vás tak vozit několikrát ročně do Norska, na Balkán a cestovat po celé Evropě. A když bychom necestovali, mohli byste si auto půjčit na vaše cesty vy. Ano, to všechno bychom dokázali vyřešit za první rok.

Co říkáte, nezní to skvěle? Zdá se vám to až jako utopie? Nám ne. Jsme přesvědčení, že všechno to, co píšeme, je naprosto reálná věc, a celé jsme to mockrát počítali a zvažovali ze všech stran. A stačí opravdu 1 Kč denně.

Co vy na to, jdete s námi do toho, podpoříte nás? Začátkem května spustíme oficiálně členskou sekci pro registrované uživatele, abyste mohli začít čerpat spoustu dalších výhod. Přijde nám to jako skvělá myšlenka, aby cestovatelé pomáhali cestovatelům.

Jako důkaz, že to myslíme vážně, vám jako první dárek ke 4. výročí webu přinášíme slevu 30 % z MOC (20 % standardně na e-shopu + 10 % navíc pro ŽivotNaCestách) na veškeré cestovní průvodce z české edice Lonely Planet. Slevový kupón je platný do konce dubna 2017, tak neváhejte a objednávejte průvodce v e-shopu Lonely Planet.

Pro uplatnění slevy zadejte v objednávce tento slevový kód:

ZivotNaCestach10

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře