Jak se správně připravit na cestu do ciziny?

Jak se správně připravit na cestu do ciziny?

Podcenit kvalitní přípravu do zahraničí se nevyplácí. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a přitom mnohdy stačí málo a pobyt v zahraničí se může stát finanční propastí. Jak tomu zamezit?

Ať už cestujete za hranice opakovaně nebo jednorázově, vždy byste se měli zamyslet nad kvalitní přípravou. Samozřejmě se jedná o individuální záležitost, neboť každý vyráží s jinými potřebami a do odlišné oblasti. Je však několik bodů, nad kterými se vyplatí zamyslet.

Přípravy neodkládejte

Jedním ze specifických aspektů dnešní doby je odkládat věci na poslední chvíli. Pokud však jezdíte do zahraničí, je vždy lepší si přípravu rozvrhnout včas a dopředu. V předodjezdovém shonu se může zapomenout na spoustu důležitých věcí. Udělejte si proto časový harmonogram, aby vaše přípravy byly efektivní.

Na co nezapomenout před odjezdem?

 • Preventivní prohlídka u lékaře
 • Všechna očkování
 • Ověření platnosti všech dokladů
 • Vytvoření seznamu všech nezbytných věcí, bez kterých se neobejdete
 • Dostatečné zabezpečení domácnosti
 • Hlídání pro domácí mazlíčky
 • Finanční hotovost

Sjednejte si cestovní pojištění

Pokud vyrážíte na exotickou dovolenou, je jasné, že už se vidíte na pláži a nechcete řešit žádné administrativní záležitosti. V dnešní době si však cestovní pojištění uzavřete online v pohodlí svého domova během chvilky. Nezabere vám to tedy celý den. Je ale důležité zorientovat se v nabídce pojišťoven. Vždy se snažte myslet na komplexní ochranu a chtějte profesionalitu, na kterou se můžete spolehnout. I pár minut, které věnujete výběru pojištění, hraje ve finále zásadní roli. Představte si nějakou nepříjemnou situaci, v níž jste odkázáni na pomoc ostatních. Právě v těchto chvílích oceníte prvotřídní služby.

Jak se správně připravit na cestu do ciziny?
Víte, jak se správně připravit na cestu do ciziny?

Např. u společnosti AXA Assistance, jež je lídrem na trhu v oblasti pojištění a asistence, si můžete vybrat hned z několika variant pojištění do zahraničí a řady užitečných připojištění. Není problém si pak užít naplno např. i rizikové sporty. Nezapomínejte také volit takové pojištění, které odpovídá typu vaší cesty – jedete-li na klasickou dovolenou, za studiem nebo za prací. Současně se informujte o výši limitů a poskytovaném servisu.

Není dobré rozhodovat se jen na základě ceny. Automatickou součástí vašeho pojištění by měla být asistenční služba, která vám bude k dispozici nonstop a pomůže vám kdykoliv s řešením nastálé situace. V potaz lze brát i rysy společnosti, jako je vstřícná komunikace, přehledné a jednoduché internetové stránky, rozsáhlá možnost připojištění a silné zázemí spolu s dlouholetým působením na trhu. Všechny dokumenty by pro vás měly být dostupné a v případě, že si při jejich procházení nebudete s něčím vědět rady, pojišťovna by vám nejasnosti měla srozumitelně vysvětlit.

Jak se správně připravit na cestu do ciziny?

Když se něco přihodí, zachovejte klid a jednoduchý postup

Problém je vždy lepší řešit s klidem. Cestovní pojištění je tu od toho, abyste měli ochranu právě před nepříjemnostmi, které v zahraničí díky jazykové bariéře mohou vyvolat další komplikace. Je však důležité dodržet určitý základní postup. K tomu je důležité znát rozsah svého pojištění a vědět, co přesně pokrývá.

 • Informujte se o rozsahu pojištění a výlukách již při sjednání.
 • Vždy kontaktujte asistenční službu své pojišťovny, pokud si nebudete s něčím jisti.
 • Vše zdokumentujte (fotografie, svědecké výpovědi, účty).
 • Uplatněte nárok co nejdříve po návratu ze zahraničí.

Komentáře