02.8-tipu-jak-naplanovat-vasi-cestu-za-teplem

8 tipů, jak naplánovat vaši cestu za teplem

Chystáte se letos v létě vyrazit na cesty? Ať už máte vše naplánováno do nejmenší detailu, nebo teprve plánujete váš výlet do další destinace, následujících 8 tipů stoprocentně oceníte.

1. Začněte plánovat

V případě, že jste s plánováním ještě ani nezačali, určitě to neodkládejte. Léto patří mezi jedno z nejvytíženějších ročních období, co se cestování týče, a tak bývá trošku obtížnější najít nějaký levný let a nejlepší nabídky. Hotely a ubytování všeobecně jsou navíc brzo zamluvené, takže byste mohli narazit na to, že budete mít méně na výběr.

2. Výběr destinace

Víte, kam byste se toto léto chtěli podívat nebo stále hledáte nějakou tu inspiraci? Možná je ten pravý čas pustit se do menšího průzkumu. Jak už jsme zmínili, léto je obdobím letních dovolených, a pokud preferujete strávit svou letní dovolenou v klidu, doporučujeme místa, která nejsou tolik „proslavená“. Letenky a ubytování na většině takových míst navíc seženete levněji a celkové ceny budou určitě příznivější než ve většině letních letovisek.

Náš tip? Hotely v Karibiku stojí méně v létě a na podzim, což je super pro ty z vás, které láká třeba návštěva ostrovu Barbados. Nemusíte se ale hned vydávat do Karibiku. V Evropě je spousta míst, která jsou zatím turisty neobjevená. Třeba jako řecký Naxos, rumunské město Sibiu nebo Plitvická jezera v Chorvatsku.

3. Letenky kupujte s předstihem

V případě, že je letadlo během vaší letošní dovolené dopravní prostředek číslo jedna, začnete hledat letenky s předstihem. Díky tomu navíc máte větší pravděpodobnost, že natrefíte na více „přátelské“ ceny a lákavější nabídky.

4. Porovnávejte ceny letenek

Nejlepší způsob, jak najít levné letenky, je používat vyhledávače letenek, které vám umožní porovnat ceny jednotlivých aerolinek. Také se vyplatí podívat se, jaké aerolinky vlastně do vaší vybrané destinace létají. Ne vždy vám totiž vyhledávače zobrazí všechny společnosti.

5. Věrnostní kluby

Jsou aerolinky, u kterých se vám nepochybně vyplatí být členem jejich věrnostního klubu. Díky tomu tak budete mít přístup k lepším nabídkám a také lákavějším cenám. Cestujete často? Pak je to rozhodně jasná volba!

6. Průzkum destinace

Projděte si recenze hotelů a přečtěte si, jak dané místo hodnotí ostatní hosté. Jaké jsou podnební podmínky? Jaká je teplota moře? Kolik bude stát pronájem auta a v jakém rozmezí se pohybují ceny potravin? To všechno můžete zjistit, aniž byste se museli přemístit mimo pohodlí vašeho domova díky internetu. Před odjezdem se také ujistěte, že znáte všechny spoje z letiště či nádraží.

7. Zkontrolujte si požadavky ohledně víz a pasů

Pokud plánujete cestovat do zahraničí, měli byste si nepochybně zjistit, jaké dokumenty budete potřebovat. Určitě znáte příběhy šťastlivců, kteří na poslední chvíli zjistili, že jim právě prošel pas nebo neměli některý z potřebných dokumentů. Ujistěte se tedy, že váš pas je platný více než šest měsíců po termínu odjezdu.

8. Nezbytnosti na cesty

Jak se pojistit, že na nic nezapomenete? Vytvořte si seznam. Díky němu totiž nezapomenete na důležité věci jako třeba vaše oblíbené sluneční brýle, nepostradatelné náplasti nebo třeba náhradní baterku a kartu do foťáku. A ačkoliv je pravda, že si v dnešní době můžete kdekoliv všechno koupit, cesta do obchodu není vždy zrovna to, co máte první den v plánu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

2 komentáře u „8 tipů, jak naplánovat vaši cestu za teplem“

  1. Ahoj Kejmle, jo dost dobrej Základ, ale z Toho doporučřuji hlavně To,,Plánování, cca Prosinec a Book již v Lednu! Dokuď je opravdu z Čeho vybíreat, a navíc, Doporučuji červen a září, miosezon a v jižních lokalitácch, hmmm klidně od února po Květen a To z mnoha důvodů Duben/ kvcěten – Jaro! a dostatek Vody u Vody, nbapř. Katarakty a Vodopády, a Příroda co još není na Trouch vypálená, hej…a Pláže unavené! A míň Lidí a předsezon ceny atd.Tvůj i Váš Tulák Ogden – Maco, Pod Modrou Oblohou, ehmmm nemám rád Temperature nad 32 stupínků, a Vodu jak Kafe, echt…Čochtan Máca.

  2. jo taky bysme uz meli zacit planovat, chceme se se zenou mrknout na motorce do rumunska v lete:)

Komentáře