Rozhledna na Velkém Javorníku

Rozhledna na Velkém Javorníku

Velký Javorník je nejvyšší horou Veřovických vrchů a pro ty, kdo tento horský masiv neznají a netuší, kde jej hledat, tak napovím, že jej najdete třeba na mapě Klubu českých turistů s názvem Moravskoslezské Beskydy. Velký Javorník (918 m.n.m.) je oblíbené výletní místo s rozhlednou a turistickou chatou.

Pohled z rozhledny na Velkém Javorníku - vlevo Lysá hora, vpravo Radhošť
Pohled z rozhledny na Velkém Javorníku – vlevo Lysá hora, vpravo Radhošť

Chata bohužel neposkytuje ubytování, což je celkem škoda, protože by to bylo výborné výchozí místo pro víkendový pobyt na horách a východy či západy slunce by tu taky neměly chybu.

Chata na Velkém Javorníku
Chata na Velkém Javorníku

Na Velký Javorník můžete dorazit z vlakové zastávky Mořkov či Veřovice nebo z Frenštátu pod Radhoštěm, z Rožnova pod Radhoštěm či od Pusteven přes Radhošť a sedlo Pindula.

c300x250.jpg

V roce 2013 pak byla na Velkém Javorníku postavena rozhledna. Je vysoká 26 metrů a má dvě vyhlídkové plošiny. Z rozhledny je krásný výhled na Beskydy (před sebou máte jako na dlani Lysou horu a Radhošť), Veřovické vrchy, Poodří, Štramberk a za dobrého počasí můžete vidět i Jeseníky či Malou a Velkou Fatru, a dokonce i Roháče a Belianské Tatry.

IMG_6402Na horní vyhlídkové plošině rozhledny jsou umístěny informační cedule s popisem toho, co můžete z Velkého Javorníku vidět.

Panoramatické cedule na rozhledně Velký Javorník
Panoramatické cedule na rozhledně Velký Javorník
Výhled z rozhledny Velký Javorník
Výhled z rozhledny Velký Javorník
Výhled z rozhledny Velký Javorník
Výhled z rozhledny Velký Javorník
Velký Javorník - Mýtina pod chatou je startovacím místem pro paragliding
Velký Javorník – mýtina pod chatou je startovacím místem pro paragliding

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

Napsat komentář