Pojďte si vyzkoušet, jaké to je být bezdomovcem!

NOC VENKU je zážitková akce pro širokou veřejnost na podporu lidí bez přístřeší. Cílem je seznámit se s problematikou bezdomovectví, poznat, jaké to je spát venku, a zároveň získat materiální pomoc, která bude použita na podporu lidí bez domova.

Další zvláštnost Noci venku spočívá v DOBROVOLNÉM VSTUPNÉM FORMOU MATERIÁLNÍ PODPORY V MINIMÁLNÍ HODNOTĚ 50,- Kč. Cílem tedy není získání finanční podpory, ale zcela konkrétní pomoc lidem bez přístřeší. Získaná materiální podpora je využita přímo v zařízeních Oblastní charity Břeclav, které s touto skupinou občanů pracují.

Kdy?

Noc venku začíná ve čtvrtek 20. LISTOPADU 2014 v 17:00 hodin, končí v pátek 21. listopadu 2014 v 6:00 hodin.

Kde?

Letošní Noc venku 2014 v Břeclavi se bude konat na pěší zóně u Gymnázia Břeclav.

Pro všechny účastníky bude připraven bohatý program – divadlo, vystoupení hudebních skupin nebo kreativní workshop.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

Přijít a přinést předem určené vstupné – materiální podporu v hodnotě 50,- Kč na akci.

Co to znamená materiální podpora?

Materiální podpora znamená:

  • PAŠTIKY
  • ČÍNSKÉ POLÉVKY
  • INSTANTNÍ JÍDLA
  • TĚSTOVINY A DALŠÍ TRVANLIVÉ POTRAVINY
  • KÁVA
  • ČAJ
  • HYGIENICKÉ POTŘEBY
  • RUČNÍKY (NEPOŠKOZENÉ)
  • A DALŠÍ…

Zaleží jen na vás, zda zůstanete celou noc a stanete se spáčem, který po ukončení akce získá certifikát „Spáč Noci venku 2014“, nebo si užijete připravený doprovodný program a noc strávíte ve své posteli.

Informace pro spáče:

Zúčastnit se může kdokoliv. Jedinečnou atmosféru akce můžete podtrhnout tím, že pozvete své přátele, kolegy, spolužáky, rodiče nebo známé. Odnesete si ojedinělý zážitek s přenocováním na ulici.

Doporučené oblečení a vybavení:

Dostatečně teplé oblečení, vlastní spacáky, karimatky a cokoliv, co vám pomůže držet se v noci v teple (noviny, deky, kartonové krabice).

Noc venku…

…není pouze testem fyzické připravenosti a odolnosti. Je to akce založená na hodnotách jako solidarita, spolupráce, aktivní přístup a kreativita. Možnost přihlásit se k těmto hodnotám není samozřejmě omezena pouze na samotné spáče Noci venku. K břeclavskému gymnáziu může přijít každý, komu není problematika bezdomovectví lhostejná.

Noc venku Břeclav…

…pořádá Oblastní charita Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav a Sdružením azylových domů. Vedle toho tuto akci podpořila již řada firem, organizací i jednotlivců. V případě vaší účasti se ocitnete v dobré společnosti. Pokud by vás tato událost zaujala natolik, že byste se rádi i aktivně zapojili, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Oblastní charita Břeclav stále hledá každou pomocnou ruku, aby mohla Noc venku proběhnout bez potíží. Staňte se naším DOBROVOLNÍKEM, podpoříte dobrou věc a získáte často nedocenitelný pocit z pomoci ostatním a samozřejmě i cenné zkušenosti a přátelství.
Přijďte všem ukázat, že měnit svět k lepšímu (nebo alespoň naše nejbližší okolí) je možné i zábavnou formou, která přinese zážitek všem zúčastněným. Někdy stačí jenom se přidat k dobrému nápadu…

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE TAKÉ NA TĚCHTO ODKAZECH:

Těšíme se na Vás!

Komentáře