Nejoblíbenější stany na kempování dle recenzentů

Chystáte se vyrazit pod stan? Ať už je vaším cílem pěší turistika nebo cyklovýlety, stanování je skvělý způsob, jak každou noc strávit na jiném místě. Vybrat si to správné turistické vybavení nemusí být vždy jednoduché. Stany Coleman jsou ale prověřené léty zkušeností – vydejte se s nimi do přírody i vy!

Kde, proč, jak?

Kde a v jakých podmínkách budete stanovat? Jak často se budete se stanem přemísťovat? A kolik vás bude ve stanu nocovat? Tyto a mnohé další otázky je třeba si zodpovědět předtím, než se pustíte do shánění stanu. Odvíjí se od nich totiž jeho základní vlastnosti, jako je materiál konstrukce, počet plášťů nebo rozměry stanu.

Co chtít od outdoorového stanu?

Jestliže nejčastěji vyrážíte na pěší túry nebo cyklovýlety do přírody, chtějte outdoorový stan. Ten je skladný a lehký, takže se vám s ním bude pohodlně cestovat i na delší vzdálenosti. Výhodou je, že se dá snadno a rychle rozložit, což oceníte především při častějším stěhování. Z hlediska odolnosti vůči nepříznivým podmínkám počasí jsou nejlepší volbou dvouplášťové stany – vnější vrstva odolá vodě i větru, zatímco vnitřní vrstva je prodyšná a zabraňuje tak tvorbě nadměrné vlhkosti uvnitř stanu. Ideálním společníkem do nečasu jsou turistické stany Coleman – pojďme se podívat na to, co o nich říkají jejich uživatelé.

Coleman Tatra 3 – samonosný stan do náročných podmínek

Stan Tatra vám poskytne střechu nad hlavou i v náročných podmínkách – duralová konstrukce je lehká, ale zároveň odolná proti větru a naprosto samonosná. Stan proto bez problémů postavíte i na nerovném povrchu a za zhoršených podmínek. Dvouplášťové zpracování se dle recenzní osvědčilo i ve vytrvalém dešti nebo silném větru – vnější plášť chrání vnitřek stanu před promoknutím i profouknutím, zatímco vnitřní prodyšná síťovina brání hromadění vlhkosti.

Coleman Aravis 3 – důmyslný úložný prostor

Lehký stan Coleman Aravis 3 ocení především cyklisté nebo vodáci, pro které se v něm najde dostatek úložného prostoru pro veškeré vybavení, a to ve dvou bočních apsidách. Ty se zároveň starají o správné odvětrávání stanu. O vysokou mechanickou odolnost se postarají odlehčené duralové tyče v kombinaci s rip-stop materiálem pláště. Stan postavíte během chvíle, a to i za zhoršeného počasí, a pak už si jen vychutnáváte, jak kapky deště bubnují do nepromokavého pláště s vodním sloupcem 4 000 mm. 

Coleman Rocky Mountain 5 Plus – komfort pro celou rodinu

Hledáte outdoorový stan pro výlety s rodinou nebo partou kamarádů a vaším hlavním požadavkem je dostatek prostoru? Stan Coleman Rocky Mountain je podle recenzentů skutečně prostorný, což se ale nikterak nepodepisuje na jeho skladnosti nebo hmotnosti. Kvalitní spánek vám dopřeje zatemňovací systém, díky kterému do stanu nepronikne jediný sluneční paprsek, a také vyvýšená podlážka. Do náročnějších horských podmínek to sice není to pravé ořechové, ale do kempu s rodinou je to trefa do černého!

Inspirovat se hodnocením zkušených turistů a outdoorových nadšenců je nejlepší způsob, jak vybrat skutečně kvalitní stan, který bude splňovat veškeré vaše představy. Širokou nabídku stanů včetně uživatelských recenzí naleznete na Heurece. Přidejte si do oblíbených stany, které vás na první pohled zaujmou, a jednoduše je mezi sebou porovnejte! Pokud vámi vybraný stan recenzi nemá, zkuste svoje štěstí na Heureka.sk, kde na dodatečnou recenzi případně zaručeně narazíte.

Komentáře