Granada, Nikaragua

Granada, Nikaragua

Nikaragua je poměrně chudá země, ale díky tomu je svým způsobem ještě autentická a svébytná a tím pádem i přitažlivá pro cestovatele. Z klasické představy o Nikaraguy se trochu vymykají historická města León a Granada. Zejména Granada je opravdovým skvostem a jedná se o půvabné starobylé město. Patří se jen dodat, že Granada je jedním z nejstarších španělských měst v Latinské Americe vůbec.

Povoz s koňmi - Granada, Nikaragua
Povoz s koňmi – Granada, Nikaragua

Množství památek, poloha na břehu jezera Lago de Nicaragua a jedinečná atmosféra, to všechno jsou důvody, proč zde aspoň jeden den strávit a klidně tady i přespat a užít si současně i večerní (či noční) Granadu. Granada samozřejmě láká 99 % turistů, kteří se do Nikaraguy vydají, ale i tak ještě není nějak zásadně komerční.

Typické zdobení domu - Granada, Nikaragua
Typické zdobení domu – Granada, Nikaragua

Granada leží cca 50 km jihovýchodně od hlavního města Nikaraguy Managua a dá se sem přesunout například po zastávce v městě Masaya, kde se konají jedny z nějvětších trhů. Granada byla založena roku 1524 a její zakladatel Francisco Hernández de Cordóba toto nikaragujské město pojmenoval podle své rodné Granady ve Španělsku (poznámka redakce: čímž nám udělal pěknou pakárnu při vkládání mapy a označení Granady v mapě v nástroji, který jinak běžně používáme…). :-)


Zvětšit mapu

To, co každého v Granadě zaujme na první pohled, je barevnost tohoto města. Vláda i správa města vynakládají nemalé prostředky na obnovu a zachování starobylých domů. Při procházení malebnými uličkami narazíte i na katedrálu či klášter Convento de San Francisco a rovněž na příjemné restaurace a kavárny, ale i na typické místní stravovací podniky. Případně je možné bloumání ulicemi protáhnout až k nábřeží, které je kousek za starým centrem.

 

Barevné domky - Granada, Nikaragua
Barevné domky – Granada, Nikaragua

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Granada, Nikaragua“

Komentáře