Dobročinný cestovatelský projekt PĚŠKY PRO MATĚJE

Vždy jsem na své cesty vyrážel s tím, že z toho všeho chci mít hlavně požitek já. Čím více ale nad všemi svými dalšími cestami rozmýšlím, tak mám pocit, že kdybych každou svoji další cestu spojil s něčím užitečným, tak by z toho mého cestování mohlo mít užitek více osob, zvlášť když by to bylo pro dobrou věc.

Matěj byl veselé a hravé dítko (FOTO PŘED)
Matěj byl veselé a hravé dítko (FOTO PŘED).

Rozhodl jsem se tedy své další cesty spojit s dobročinností. Má další cesta povede přes naši rodnou zem. Chci přejít ČR od nejvýchodnějšího bodu k nejzápadnějšímu, cesta povede více přes jih, takže se celkem natáhne. A to nejdůležitější je, že jsem tento projekt spojil s pomocí pro Matěje Kociána, který je bohužel již šestým rokem po banální operaci mandlí v bdělém kómatu a pro jeho rodiče je péče o něj nesmírně náročná a finančně nákladná. Celý tento projekt bude propagován pod názvem „PĚŠKY PRO MATĚJE“ a mým hlavním cílem je získat dlouhodobou finanční podporu na péči o něj.

Matěj upoután na lůžko (FOTO PO)
Matěj upoután na lůžko (FOTO PO).

Osobně jsem se setkal s Matějovými rodiči i přímo s Matějem a byl jsem důkladně obeznámen s jeho smutným příběhem a také s tím, jak je náročná péče o něj. Rodiče stojí péče o Matěje měsíčně cca 55 tisíc Kč nad rámec toho, co hradí pojišťovna, a tak je jasné, jak je pro rodinu Kociánových tato situace náročná. Rodiče jsou v podstatě odkázáni převážně na dobrovolné dárce, kteří Matějovi posílají pravidelné finanční dary na speciální sbírkový účet anebo přispívají formou dárcovských SMS.

00

Forma pomoci

Formou dárcovské SMS (DMS) anebo finančním darem na sbírkový účet pro Matěje.

Jednorázová dárcovská sms ve tvaru DMS MATEJ na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč a Matěj obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Forum dárců.

Pravidelná měsíční dárcovská sms ve tvaru DMS ROK MATEJ na číslo 87 777 (tj. 1x za měsíc po dobu 12 měsíců).

Formou finančního daru na speciální sbírkové konto pro Matěje, č. účtu 123123/0100 a platby odlišit variabilním symbolem 111 (tento var. symbol bude přiřazen pro projekt PĚŠKY PRO MATĚJE).

Propagace projektu

Celou svoji cestu chci především šířit hlavní význam své cesty, proč a pro koho jdu. Chci obeznámit širší veřejnost s Matějovým příběhem a získat pro něj maximální finanční podporu. To vše se neobejde bez velké mediální a převážně internetové propagace.

Tímto vás všechny, co čtete tento článek a není vám Matějův osud lhostejný, chci poprosit, abyste tento projekt a příběh šířili do všech stran, ať už tím, že o tom někomu řeknete anebo budete tento článek pouze sdílet. Čím více lidí se o tom dozví, tím je větší šance na pomoc Matějovi.

Celý projekt bude propojen s mým cestovatelským webem www.cestazasny.com a vše bude i na facebookových stránkách Cesta za sny. Na těchto stránkách se dozvíte podrobnější informace o celém projektu a také o Matějovi. Příběh Matěje je poměrně mediálně známý a již o něm bylo natočeno mnoho reportáží pro TV, více informací zjistíte na www.promateje.cz.

Chci vás také ještě poprosit, pokud vlastníte nějaký cestovatelský web či blog, abyste tento článek sdíleli, je to pro dobrou věc. Na druhou stranu já zase můžu sdílet váš web na tom svém :-) .

Na cestu vyrážím již 21. dubna a chtěl bych ČR za měsíc přejít. O své cestě budu průběžně psát – ať už na svůj web, tak i občas sem na web ŽivotNaCestách, který bude hlavním mediálním partnerem celého projektu.

Moře potřebné pomoci se skládá z malých kapek.

DĚKUJI

matej a rodice

Loga_promateje.eps

Já na cestě JV Asií
Já na cestě JV Asií

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Dobročinný cestovatelský projekt PĚŠKY PRO MATĚJE“

Komentáře