La Boca, Buenos Aires

Barevná čtvrť La Boca v Buenos Aires

Evita Perónová, náměstí Plaza de Mayo, široké třídy, tango, fotbal, steaky… a La Boca – to jsou zřejmě nejznámější pojmy spojené s argentinským hlavním městem Buenos Aires. Pestře barevné domy a ulice, to je právě čtvrť La Boca.

Typicky barevné domy ve čtvrti La Boca
Typicky barevné domy ve čtvrti La Boca

Pokud do tohoto města vyrazíte, nemůžete tuto čtvrť vynechat. Vychutnejte si její barvy, život v ní (byť už samozřejmě komerce změnila z velké části původního ducha této čtvrti) a užijte si příjemné fotografování – v této části Buenos Aires by mělo být bezpečné (v jiné části města – byť působící poměrně poklidným dojmem – nás totiž policisté upozornili, ať si foťáky schováme).

Pestré barvy ve čtvrti La Boca, Buenos Aires
Pestré barvy ve čtvrti La Boca, Buenos Aires

Argentina žije fotbalem. Ve čtvrti La Boca pak sídlí nejznámější argentinský fotbalový klub – CA Boca Juniors. Městskými rivaly jsou týmy CA River Plate a Racing Club.

Žlutá a modrá - barvy klubu Boca Juniors
Žlutá a modrá – barvy klubu Boca Juniors

Někdy se čtvrť označuje vznešeně jako Republica de La Boca.

Pouliční fotbálek v Buenos Aires
Pouliční fotbálek v Buenos Aires
Další a další barevné domy v La Boca
Další a další barevné domy v La Boca

Nejznámější a nejbarevnější ulicí je Caminito.

Ulice Caminito ve čtvrti La Boca
Ulice Caminito ve čtvrti La Boca
Caminito - tak trochu skanzen, nicméně stále životem pulzující umělecká část Buenos Aires
Caminito – tak trochu skanzen, nicméně stále životem pulzující umělecká část Buenos Aires
La Boca - to jsou mimo jiné obchůdky, galerie, tančírny a restaurace
La Boca – to jsou mimo jiné obchůdky, galerie, tančírny a restaurace.

Až budete tedy cestovat po Argentině, nevynechejte při poznávání Buenos Aires ani slavnou čtvrť La Boca. Čtvrť, kterou utvářeli zejména přistěhovalci, čtvrť, kde najdete nádherné pestrobarevné budovy, ale i chudší a ošuntělé domky připomínající původ této dříve dělnické čtvrti.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

Napsat komentář