Tajuplné Mexiko

Mexiko, tajuplná země ukrývající se v jižní části Severní Ameriky, láká především nádhernými karibskými plážemi, ale na své si přijdou i milovníci kultury a poznání.

Pokud vás už omrzela letošní zima, neváhejte a vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky, prosluněného Mexika, jež láká jedinečnou architekturou, bělostnými karibskými plážemi a v neposlední řadě vyhlášenou mexickou kuchyní.

Obří Ciudad de Mexico

Mexiku vévodí jedno z největších měst světa, Ciudad de Mexico, které ovšem pro mnohé cestovatele představuje pouze přelidněné město, jemuž se raději vyhýbají. „To je ale velká škoda,“ říká průvodkyně CK Radynacestu.cz Lenka Tučková a dodává: „Ciudad de Mexico si i přes svou monumentálnost zachovává překvapivě historický střed, kolem kterého se soustředí většina historických zajímavostí.“

Popocatépetl, neodmyslitelná součást mexické krajiny

Pokud však do města zavítáte, doporučujeme navštívit i jeho okolí. Zhruba hodinu jízdy od hlavního města leží stále aktivní sopka Popocatépetl, která se již od nepaměti stala neodmyslitelnou součástí mexické krajiny. Najdete zde ale i zříceniny starověkého posvátného místa Teotihuacán, jehož hlavními lákadly jsou pyramida Slunce a pyramida Měsíce, odkud se vám naskytnou nádherné výhledy do okolní krajiny.

Okouzlující koloniální architektura v Pueble 

Velká většina mexických měst láká na osobitý charakter a bohatou historii. Jedním z takových míst je Puebla, kterou kromě okouzlující koloniální architektury proslavila také nádherná glazovaná talaverská keramika a mexické národní jídlo mole poblano.

Po stopách dávných civilizací

K oblíbeným atrakcím Mexika nepochybně patří i archeologická naleziště a pyramidy. Mezi často navštěvovanými místy jsou kouzelné městečko Tulum, kde kromě jedné z nejzachovalejších a nejromantičtěji vyhlížejících památek Mexika nalezneme i bílé pláže, po kterých se procházejí leguáni.

„Pokud nějaké místo při svých toulkách Mexikem opravdu nesmíte vynechat, pak je to návštěva nejslavnější mayské památky Kukulkánovy pyramidy, ukrývající se v ruinách starobylého města Chichén Itzá,“ radí průvodkyně CK Radynacestu.cz Lenka Tučková.

Kilometry bílých pláží a azurových vod

Kromě nádherných ruin a jedinečné architektury vás zcela jistě ohromí i kilometry bílých pláží. Za návštěvu nepochybně stojí Belmondovo Acapulco či nejslavnější mexické přímořské letovisko Cancún, které je omýváno tyrkysovými vodami Karibiku. Jedná se o poměrně mladé lázeňské město, nacházející se na jihovýchodě Mexika, kde naleznete ty nejkrásnější pláže celé oblasti.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře