Kontrasty západu USA: To nejlepší z NP Zion a Las Vegas

Pískovcové skály, které z velké většiny tvoří tento národní park, jsou rájem pro horolezce, skalní podzemní cesta zase láká ty cestovatele, kteří za dobrodružstvím vyráží raději do hlubin země než do výšin. A jak do toho zapadá Las Vegas? Pojďte to zjistit.

NP Zion autem i na kole

Už při příjezdu dává NP Zion tušit, že se nejedná o vaši každodenní podívanou. Scénická Mount Carmel Highway nabízí dechberoucí výhledy na skalní krajinu parku a na ni navazující Zion Canyon Scenic Drive nezůstává pozadu a, jak název napovídá, vyhlídky z ní jsou opravdu úchvatné. Tu si ale místo z okénka svého auta prohlédnete z shuttle busu, který vás tudy v sezóně, tedy od března do listopadu, sveze.

Údolím parku se můžete projet na kole, které vám rádi zapůjčí v návštěvnickém centru. Ani ostříleným cyklistům bychom ale nedoporučovali projížďky v létě – teploty tu mohou stoupat až ke 43 stupňům Celsia.

Park protkaný stezkami

Velkou výhodou tohoto parku je, že si tu svůj trek vybere opravdu každý. Od rodiny s malými dětmi nebo kočárkem až po horolezce toužící po dobrodružství, Zion má něco pro každého. Riverside Walk dlouhá 3,5 kilometru, která vycházkovým tempem zabere přibližně 1,5 hodiny, vede údolím řeky a ke krásným scenériím se tu dostanete i s kočárkem.

V horkých letních dnech oceníte možnost koupání v údolí The Narrows, kde chladná voda řeky Virgin láká k osvěžení. Až tu naberete síly na cestu zpět, vrátíte se stejnou trasou k Temple of Sinawa.

Fyzicky zdatným dobrodruhům doporučuje Pavla, garantka zájezdů do USA z cestovní kanceláře Go2, stezku Angels Landing. Je dlouhá 9 kilometrů a je jednou z nejznámějších v celém parku.

Začíná v The Grotto a cestou vás čeká úsek, ve kterém je nutné přidržovat se řetězů, na jeho konci ale každého, kdo se k cestě odhodlal, odmění dechberoucí vyhlídka, tyčící se 500 metrů nad údolím.

Při plánování cesty si vyhraďte na Angels Landing přibližně 4 hodiny, a pokud chcete v parku zvládnout i další treky, raději zůstaňte přes noc. Ubytování na dobré úrovni s těmi nejkrásnějšími přírodními kulisami nabízí Zion Lodge přímo v parku, hned po snídani tak můžete balit a vyrážet na další stezku.

Zpátky do velkoměsta

Jak je možné propojit národní park s úchvatnou přírodou a hlučné centrum velkoměsta? Las Vegas je výchozím bodem pro většinu cestovatelů, kteří přilétají na západní pobřeží a chtějí se do NP Zion vydat. Autem trvá cesta ke vstupní bráně do městečka Springdale tři hodiny, a tak si jsou tyto dva oblíbené cíle blíž, než by se mohlo na první pohled zdát.

Pokud se v “městě hříchu” rozhodnete strávit nějaký čas, kromě proslulých kasín doporučuje Pavla, která USA procestovala opravdu důkladně, i jiné aktivity. I když se to nezdá příliš pravděpodobné, i Las Vegas má “staré město”. Najdete tu pevnost z roku 1855, která byla první budovou v dnešním městě, a nedaleko také původní kasína, která své blikající neony rozsvítila poprvé v roce 1905. V pěší zóně můžete narazit i na některá z těch opravdu vyhlášených.

Program si můžete zpestřit také některým z jednodenních výletů, např. k jedné z největších přehrad na světě Hoover Dam nebo do Valley of Fire, které je od Las Vegas vzdálené pouze 2,5 hodiny cesty, ale před masovým turismem zůstává stále relativně ukryto.

Láká vás nejen NP Zion, ale také další přírodní památky amerického západu? Nechte se inspirovat výběrem poznávacích zájezdů do USA od CK Go2.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře