Život na cestách - Mount Cook National Park, Nový Zéland

Vítejte na serveru Život na cestách

V první řadě bych vás všechny rád přivítal na nově vznikajícím webu Život na cestách. Teď už ale k věci a pokusím se být zcela výjimečně stručný! :-)

O čem server ŽivotNacestách.cz bude?

Kare Kare Beach, Nový Zéland

Jednoduše o zajímavých místech doma i ve světě, která stojí za to vidět a zažít. V budoucnu tady najdete jak tipy na víkendové výlety po naší zemi, tak na cesty přes celý svět za poznáním a lákavou vůní dálek. Byl bych rád, kdyby se tento server stal inspirací od cestovatelů cestovatelům.

Žádné velké složitosti, cestopisy nebo blogy, prostě :

Přišel jsem, viděl jsem, doporučuji to i vám, stojí to vážně za to!

Ideálně doplněné o některé z praktických informací jako např.:

  • jak se na místo ideálně dostat
  • co na místě vidět a nenechat si ujít
  • zajímavosti k vidění v blízkém okolí
  • kde se dobře najíst a ubytovat
  • přibližné ceny základních potravin jako např. pivo a párek :-)
  • zaznačení místa na mapě
  • pár hezkých fotek doporučeného místa (ideálně 3 – 5 vložených ve článku + případná galerie)

Pro koho je server určený?

Pro všechny, co rádi cestují, ať už osobně nebo třeba jenom prstem po mapě, a hledají inspiraci na cestu, výlet atd…(dnes už nejspíš asi v Google Maps nebo Google Earth). Ale taky pro ty, kteří si jen tak rádi prohlížejí fotky, sní o velkých cestách, plánují výlet na víkend anebo prostě rádi jen tak čtou o zajímavých věcech a místech.

S kamarády z Nového Zélandu a dalších cest už nemáme tolik času, abychom se pravidelně mohli potkávat, protože jsme každý z opačné strany republiky, ale chceme dál zůstat v kontaktu a dávat si dál vědět o zajímavých místech, která už někdo z nás viděl a navštívil. A chtěl jsem to jinak než jen na Facebooku, kde všechno strašne rychle zapadá prachem pod tíhou tisíců updatů statusů, fotek a videií hrnoucích se na vás každou vteřinu. Co si na FB nepřečtete teď hned, v reálném čase, jako by tam už ani nebylo. A to právě nechci a tak jsem se rozhodl, že vytvořím server ŽivotNaCestách.cz, který bude jasně a jednostranně tématicky zaměřený jen na ty naše cesty.

Nevím, jak vám, ale mně před každou cestou nejvíc času zabere hledání, kam se vlastně chci vydat, a zjišťování informací o tom, jestli to má cenu vidět nebo nemá. A tak jsem si říkal, že přesně něco takového bych rád vytvořil.

Kdo se bude na obsahu podílet?

V prvopočátku jen já a později snad i pár mých přátel z cest. Pokud ale bude o server zájem, byl bych moc rád, kdyby se časem podíleli všichni čtenáři webu a fungovalo to na principu jako např. při Geocashingu, že když si něco vezmeš, něco jiného zase na oplátku vložíš.

Už brzy se server začne plnit spoustou (snad) zajímavých článků, tak mi nezbývá než popřát hodně užitečných tipů a krásných míst a pokud budete mít zájem, moc rádi se od vás necháme taky inspirovat vašimi příspěvky. Později prozradím, jak mě kontaktovat, prozatím bude ale muset stačit napsat do komentářů, že máte zájem, případně se zaregistrovat a já povolím možnost přispívat na web.

Díky a ať web slouží,

Kejml (nejen) na cestách

 

 

1 komentář u „Vítejte na serveru Život na cestách“

Komentáře