Karlovy Vary

Karlovy Vary, Česká republika

Kdo z Čechů by neznal lázeňské město Karlovy Vary. Nádherné město, bohužel v České republice nechvalně proslulé především díky skandálům bývalé, velice šikovné, šéfové stavebního úřadu a jejím machinacím s pozemky a bezpočtu ruských obchodníků a zbohatlíků.

Léčivé prameny, Mattoni, Becherovka a další

Ve světě jsou ale Karlovy Vary známé především díky svým lázním, 15 léčivým minerálním pramenům a minerálním vodám jako např. Mattoni. Dalším vývozním artiklem nejen z Karlových Varů, ale obecně z celé naší země je dnes již celosvětově známý bylinný likér Becherovka, který vznikl v roce 1807, nebo třeba Grandhotel Pupp, který se mimo jiné objevil např. už i v řadě hollywoodských snímků.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Každoroční Mezinárodní filmovový festival bude v letošním roce již 48. ročníkem a účastní se jej vždy velké množstí celebrit z domova i ze světa, stejně tak jako filmových fanoušků. Na město s cca 50 000 obyvateli toho mají Karlovy Vary opravdu hodně co nabídnout.

Kdo z vás se ale ve Varech kdy skutečně byl podívat? Věřím, že spousta lidí nejspíš asi ano, ale pořád bude přinejmenším i stejně početná skupina, která sem nikdy nezavítala. A to je podle mě velká škoda! Zahoďte předsudky, že se ve Varech nemluví jinak než rusky apod., a vyražte se do tohoto krásného města určitě někdy podívat! Určitě nebudete litovat.

Oficiální web města, mimochodem fantasticky zpracovaný, najdete TADY.

[wpgmappity id=“7″]

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Karlovy Vary, Česká republika“

Komentáře