Karlovy Vary

Karlovy Vary, Česká republika

Kdo z Čechů by neznal lázeňské město Karlovy Vary. Nádherné město, bohužel v České republice nechvalně proslulé především díky skandálům bývalé, velice šikovné, šéfové stavebního úřadu a jejím machinacím s pozemky a bezpočtu ruských obchodníků a zbohatlíků.

Léčivé prameny, Mattoni, Becherovka a další

Ve světě jsou ale Karlovy Vary známé především díky svým lázním, 15 léčivým minerálním pramenům a minerálním vodám jako např. Mattoni. Dalším vývozním artiklem nejen z Karlových Varů, ale obecně z celé naší země je dnes již celosvětově známý bylinný likér Becherovka, který vznikl v roce 1807, nebo třeba Grandhotel Pupp, který se mimo jiné objevil např. už i v řadě hollywoodských snímků.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Každoroční Mezinárodní filmovový festival bude v letošním roce již 48. ročníkem a účastní se jej vždy velké množstí celebrit z domova i ze světa, stejně tak jako filmových fanoušků. Na město s cca 50 000 obyvateli toho mají Karlovy Vary opravdu hodně co nabídnout.

Kdo z vás se ale ve Varech kdy skutečně byl podívat? Věřím, že spousta lidí nejspíš asi ano, ale pořád bude přinejmenším i stejně početná skupina, která sem nikdy nezavítala. A to je podle mě velká škoda! Zahoďte předsudky, že se ve Varech nemluví jinak než rusky apod., a vyražte se do tohoto krásného města určitě někdy podívat! Určitě nebudete litovat.

Oficiální web města, mimochodem fantasticky zpracovaný, najdete TADY.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 thoughts on “Karlovy Vary, Česká republika”

Napsat komentář