Martin Loew - Diashow turné Západ USA - Oregon

Setkání s Martinem Loewem a návštěva jeho diashow turné `Západ USA – Oregon` v Brně

Včera jsem měl příležitost a velkou čest se osobně setkat, seznámit a pokecat u sklenky lahodného fresh džusu s názvy Tropic a Sluníčko:-) s jedním z našich současných největších profesionálních cestovatelů, který se s námi ve všech možných koutech naší republiky dělí již 14 let o své nádherné fotky a zážitky z cest při jeho multimediálních diashow.

Setkali jsme se ještě pár hodin před samotnou akcí, která tentokrát probíhala v Brně, v sále Břetislava Bakaly, a tak jsme měli docela dost prostoru probrat spoustu zajímavých témat ještě před tím, než jsme se později spolu přemístili na místo konání diashow turné Západ USA – Oregon, aby si Martin stihl vše ještě včas připravit a hlavně překontrolovat a případně vyhnat pověstné neposedné technické šotky apod.

Přiznávám, že mi dříve pojem diashow tak úplně k promítání neseděl a nebylo mi jasné, co může mít s promítáním fotek společného slovo show, ale beru zpět a uznávám, že tady se to slovo opravdu více než hodí. Kromě toho, že má Martin své přednášky a diashow skvěle připravené, tak je podle mého názoru opravdu jeden z mála, ne-li jediný, kdo má své promítání také skvěle nazvučené. Takový zvuk jsem u promítání nečekal a velice příjemně mě to překvapilo.

Výběr muziky byl taky úžasný a stylová hudba, která je svázaná s konkretním místem, o kterém celá diashow je, tedy tato konkrétní o Oregonu v USA, skvěle dokresluje atmosféru fotek a všech krásných míst, na která se s Martinem (a jeho přítelkyní Danou) na jeho pouti vypravíte.

Kromě samotné hudby se v diashow Martin objevuje také z „živých vstupů“, natočených při jeho cestě a později vložených mezi jednotlivé série fotek, a skvěle a vtipně tak občas doplňuje popis a představu o tom, jak které místo vypadá ve skutečnosti, jaké je zde aktuální počasí anebo nálada.

Pojďte se společně s Martinem ohřát ke krbu do jedné z nejstarších staveb Oregonu, chaty Timberline Lodge, která zde byla postavena v době ekonomické krize, aby tak dala vzniknout na více jak 500 pracovních míst a pomohla nastartovat turistický ruch v této oblasti. Nutno dodat, že se jim to opravdu povedlo, protože tato chata obslouží každoročně více jak milion návštěvníků.

Akce byla opravdu úžasná a musím říct, že mně Oregon v podání Martina opravdu učaroval natolik, že vážně přemýšlím nad jeho návštěvou a mám jej určitě přidaný na můj pomyslný cestovatelský seznam snů a míst, které bych si chtěl splnit a navštívit.

Ale už dost řečí a pojďte se v tichosti přemístit do sálu, kde má pro vás Martin tuto diashow připravenou tentokrát, a to sice v kině Metropol v Olomouci. Pokud máte večer v 19 hodin čas a chuť trošku vypnout a přijít na jiné myšlenky, rozhodně vám tuto nádhernou show můžu jen doporučit!

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře