Které jazyky využijete na cestách nejvíce?

Jazyky a cestování po světě jdou ruku v ruce. Jeden nemusí nutně vyžadovat druhý, nicméně mluvení místním jazykem může zcela změnit váš zážitek z cestování. V tomto článku se dozvíte, které jazyky jsou nejužitečnější pro cestování po světě. Jazyky jsou totiž skutečným klíčem k autentickému kulturnímu zážitku a navázání nových přátel po celém světě.

1. Angličtina

Na světě existuje zhruba 360 milionů rodilých mluvčích anglického jazyka a asi jedna miliarda lidí, kteří hovoří anglicky jako druhým jazykem. Vzhledem k tomu, že převážná většina světové populace má alespoň základní znalost anglického jazyka, můžete si vybrat pro svůj další cíl cesty hned z několika zemí. Angličtina je úředním jazykem ve Velké Británii, Spojených státech, na Jamajce, v Austrálii, na Novém Zélandu, na Barbadosu a v mnoha dalších. Spoléhání se výhradně na široce srozumitelnou anglickou cestovní slovní zásobu může ovšem někdy znamenat opomenutí hlubších kulturních vrstev každé navštívené země.

2. Španělština

Učení se španělštiny vám otevře dveře k celému americkému kontinentu. Je to jeden z nejrozšířenějších jazyků na světě a je oficiálním jazykem v 21 světových zemích. V současnosti je na celém světě přibližně 500 milionů španělských mluvčích. Jakožto románský jazyk španělština sdílí stejné základy například s portugalštinou, italštinou či francouzštinou, díky čemuž máte ulehčené budování dalších jazykových znalostí. Španělština je perfektním jazykem, jež by se měli učit zejména cestovatelé, kteří cestují s nižším rozpočtem, protože španělsky mluvící země jsou obecně cenově snadno dostupné.

Náš tip! Pokud rádi cestujete a nemáte příliš času navštěvovat jazykové kurzy, využít můžete online výuku. Nejen, že vám ušetří čas při přemísťování, ale umožní vám pokračovat ve studiu z jakéhokoliv koutu světa.

3. Čínština

Na světě existuje téměř 1,2 miliardy čínských rodilých mluvčích, což představuje 16 % světové populace. Mít ucházející úroveň mandarínštiny a kantonštiny vám pomůže lépe se orientovat v obrovském geografickém dosahu jazyka. Existuje mnoho míst, kde pro vás bude čínština užitečná a která stojí za to navštívit. Patří mezi ně například Hongkong, Tchaj-wan, Tibet, Kuala Lumpur a Singapur. Čínskou komunitu však najdete téměř v každém městě na celém světě!

4. Hindština

Hindština, kterou se hovoří v Indii a částech Pákistánu, je světovým jazykem tzv. „velké pětky“. Hovoří jím více než půl miliardy lidí, z nichž polovinu tvoří rodilí mluvčí. Indie je dnes již oblíbenou destinací batůžkářů, stejně tak představuje pro mnoho turistů i luxusní destinaci. Co se týče Pákistánu, zde návštěvnost země stále stoupá, protože se zvyšuje bezpečnost a zlepšuje se infrastruktura. Indie nabízí především fantastickou kuchyni a lekce jógy, jelikož je jejím rodištěm. Hindština je mimo jiné též jazykem Bollywoodu, takže může být klidně volbou pro další cíl vaší cesty.

5. Ruština

Ruština je nejrozšířenější slovanský jazyk na světě s přibližně 166 miliony rodilých mluvčích na světě. Ovládání ruštiny vás zavede od Baltského moře až po Beringův průliv a je nástrojem pro cestovatele při překonávání Eurasie. Ruština je formálně uznávána jako menšinový jazyk ve východní Evropě včetně Ukrajiny, Uzbekistánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Moldavska, Gruzie a Rumunska. Jedinou nevýhodou pro cestovatele je to, že Rusko vyžaduje vízum pro většinu cizinců přijíždějících ze západu.

Zdroj fotek: Unsplash.com

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře