Archiv rubriky: Severní Amerika

Amerika neboli Nový svět, tak se říká kontinentu, který se rozkládá v západní části severní polokoule. Je to třetí největší světadíl na Zemi.

Pod pojmem Amerika si většina lidí představí především USA a její bohatá města jako LA, New York nebo Las Vegas. Spojené státy však nejsou jen o tom. Najdete tady krásné pláže a ostrovy nebo nádhernou divočinu nejen v parcích Yosemite, Yellowstone nebo v Grand Canyonu. Moderní města i panenskou přírodu hledejte samozřejmě i v Kanadě. Krajinu a podnebí drsnějšího rázu okusíte na Aljašce nebo na největším ostrově světa Grónsko.

Podívejte se na tipy a fotky našich cestovatelů, kteří už také objevili Ameriku!

Na týden do New Yorku

Dle mnoha článků si New York buď zamilujete nebo jej nenávidíte. Asi na tom bude něco pravdy. Není to pro každého. Je hodně lidí, kteří nemají rádi americký způsob života nebo je děsí strávit týden ve velkoměstě. Tím spíše ve velkoměstě tak intenzivním, jakým je právě New York.

A čím byl New York pro nás? Nejčastěji mě napadalo slovo „ikonický“ (tedy slavný, charakteristický, legendární). Ikonické stavby, ikonická filmová místa, ikonické požární schodiště… Pokračování textu Na týden do New Yorku

Kontrasty západu USA: To nejlepší z NP Zion a Las Vegas

Pískovcové skály, které z velké většiny tvoří tento národní park, jsou rájem pro horolezce, skalní podzemní cesta zase láká ty cestovatele, kteří za dobrodružstvím vyráží raději do hlubin země než do výšin. A jak do toho zapadá Las Vegas? Pojďte to zjistit. Pokračování textu Kontrasty západu USA: To nejlepší z NP Zion a Las Vegas

‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Znovu na jih (díl 7.)

Dal jsem se nahoře v Kanadě postupně dohromady, obstaral si léky, našel a vyzdobil si malý byt, dokonce jsem si do něj pořídil i vánoční stromeček; můj druhý Štědrý večer byl ale opět spíš smutný, vlastně tím víc, že jsem se jenom sám opil a skončil ve strip klubu, odkud mě po dvou pivech stejně vyhodili. Pokračování textu ‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Znovu na jih (díl 7.)

‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Pacific Highway (díl 6.)

Uháněl jsem pak Aljaškou od Fairbanks na jihovýchod, ale netrvalo dlouho a dostihly mě sychravé podzimní deště a chladné noci; znamenalo to, že nestíhám a že opona spektakulárního představení léta padá s těmi studenými kapkami na ztrouchnivělé, potemnělé jeviště mých představ. Pokračování textu ‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Pacific Highway (díl 6.)

‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Volání divočiny (díl 5.)

V Che-Fej jsem zůstal deset týdnů, pracoval jsem nejdřív jako dělník při rekonstrukci baru, potom jako barman a nakonec jsem vytvářel webové stránky, loga a grafiku pro lidi, kteří do baru přicházeli. Byl to jednoduchý, bezstarostný život, protože práce nebylo mnoho, peněz jsem skoro nepotřeboval, protože pití bylo zadarmo a jídlo pohádkově levné, čínské holky po mně, jako po kudrnatém bělochovi se zelenýma očima, letěly a kluci mi platili pití v baru, protože mít bílého kamaráda je v rasistické Číně věc prestiže. Pokračování textu ‚I, Cycleast‘ aneb Filosofická cesta do nitra duše Matěje Balgy – Volání divočiny (díl 5.)

Jak studovat v zahraničí na vlastní pěst a bez peněz

Stejně jako se dá cestovat lowcostově, dají se najít i alternativní způsoby studia v zahraničí, aniž byste potřebovali být studenti vysoké školy se stipendiem nebo měli na kontu statisíce. Pokračování textu Jak studovat v zahraničí na vlastní pěst a bez peněz

Cestovatel a fotograf Martin Loew uvádí úplně novou diashow Americký severozápad

Americký severozápad, přesněji stát Washington, představuje ve své nejnovější diashow letos na podzim cestovatel a fotograf Martin Loew. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Loew poutavý příběh velké cesty, plný úžasných fotografií i zážitků z nádherného severozápadního koutu USA. Termíny všech diashow, fotky i cestopis najdete na internetových stránkách autoraPokračování textu Cestovatel a fotograf Martin Loew uvádí úplně novou diashow Americký severozápad

Work and Travel – Jak si správně vybrat agenturu a jaký je rozdíl mezi zprostředkovateli?

Pokud tápete, jak se zorientovat ve Work and Travel programech, a nevíte, jakou agenturu si vybrat, přečtěte si následující porovnání několika zkušeností s letní prací v USA. Znáte to, člověk se nadchne pro cestu přes oceán a léto plné dobrodružství a pak začne googlovat, číst, informace a přemíra úkolů se začne hromadit… a přijde moment, kdy vás zaleje pot a elán vystřídá chuť raději nikam nejet.

Už se vám to stalo? Ráda se s vámi podělím o to, jak si zjednodušit všechno papírování či kdo a jak vám ušetří čas i peníze. Pokračování textu Work and Travel – Jak si správně vybrat agenturu a jaký je rozdíl mezi zprostředkovateli?

Nejčastější otázky ohledně cestovního povolení do USA (ESTA)

Často kladené dotazy – Vízum do USA

V následujícím textu najdete odpovědi na často kladené dotazy a můžete se například připravit na nepředvídané situace nebo se můžete ujistit, že máte skutečně vyřízeny všechny potřebné formality. Dozvíte se například, jak postupovat v případě prošlého pasu, zamítnutí víza nebo při změně příjmení. Pokračování textu Nejčastější otázky ohledně cestovního povolení do USA (ESTA)

Moje cesta Kubou – 1. část (1. den)

Sedím nad mapou a medituju. Kubánská republika – República Cuba. To je oficiální název. Indiánské pojmenování ostrova zní Cubagua a je odvozeno od výrazu naleziště zlata. Proč mě vlastně napadla právě Kuba? Nejde jen o výborné kubánské koktejly, o kterých se rozepíšu na konci článku ;-) Pokračování textu Moje cesta Kubou – 1. část (1. den)

Národní park Joshua Tree – země Jozuova stromu

Východně od Los Angeles na rozhraní Mohavské a Coloradské pouště leží mystický kus země. Místo se stalo v rámci zákona na ochranu kalifornských pouští společně s Údolím smrti národním parkem USA teprve v roce 1994. Pokračování textu Národní park Joshua Tree – země Jozuova stromu